Wojna nerwów na korzyść Unii

Losy przedostatniego domowego meczu w rundzie jesiennej ważyły się do ostatnich chwil. Ostatecznie Unia Swarzędz odniosła zwycięstwo nad Ostrovią Ostrów Wielkopolski 2:0.

Na pierwszą ładną sytuację gospodarzy kibice musieli czekać do 16. minuty. Wówczas Tomasz Węcławek – po podaniu Krystiana Antczaka – oddał podkręcony strzał tuż koło słupka.

Pięć minut później ostrowianie stracili wsparcie ze swojej ławki rezerwowych. Na trybuny, za dyskusję, został odesłany Marcin Kałuża – szkoleniowiec Ostrovii.

Na prowadzenie Unici wyszli w 29. minucie. Piłkę w środku boiska przejął Wojciech Antczak, który zagrał do Krystiana Antczaka. “Szyba” uderzeniem z kilkunastu metrów umieścił futbolówkę w siatce. Do przerwy podopieczni Patryka Kniata mimo widocznej przewagi nie zdołali zdobyć drugiej bramki.

Po przerwie swarzędzanie najpierw przeważali, ale z czasem inicjatywę oddali rywalom. W 57. minucie w polu karnym piłkę Krystianowi Antczakowi wyłożył Krzysztof Stępiński. Niestety “Antek” nieznacznie chybił.

Kwadrans przed końcem piłkarze Ostrovii byli bliscy wyrównania. Na szczęście na posterunku był Andrzej Budnik, który odbił uderzenie głową przeciwnika.

W 88. minucie jeden z ostrowian z osiemnastego metra wykonywał rzut wolny. Oddał on przepiękny strzał, ale Budnik popisał się jeszcze piękniejszą paradą.

Futboliści najstarszego klubu w Wielkopolsce tak bardzo chcieli odrobić starty, że zbyt mocno się odkryli. Bezlitośnie wykorzystali to swarzędzanie, a dokładniej Piotr Babuszkiewicz. Pomocnik Unii, który pojawił się na boisku kilkadziesiąt sekund wcześniej w doliczonym czasie gry ustalił rezultat meczu na 2:0.

Również podczas doliczonych minut przyjezdni stracili jednego z piłkarzy. Czerwony kartonik zobaczył Michał Giecz. Dzięki wygranej “Duma Swarzędza” umocniła się na pozycji wicelidera oraz zbliżyła się do pierwszego Lubuszanina na dwa punkty.

Unia Swarzędz – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 2:0 (1:0)

Bramki: Krystian Antczak (29′), Piotr Babuszkiewicz (90′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Patryk Pawłowski, Tomasz Neumann, Filip Soboń, Paweł Koralewski – Jakub Dohnal (90′ Mikołaj Kistowski), Wojciech Antczak (65′ Marcin Nowicki), Marcin Łażewski (90′ Piotr Babuszkiewicz), Tomasz Węcławek (46′ Krzysztof Stępiński), Mateusz Świergiel – Krystian Antczak.

Czerwona kartka: Michał Giecz (90′, Ostrovia).

Widzów: 130.

Jan Piechota, fot. Mateusz Buliński






1Lubuszanin Trzcianka163538-1611-2-37-0-04-2-3
2Unia Swarzędz163335-1910-3-39-1-01-2-3
3Nielba Wągrowiec163026-209-3-44-2-35-1-1
4Centra Ostrów Wlkp.162935-288-5-35-5-03-0-3
5Polonia Kępno162830-249-1-65-0-44-1-2
6Pogoń Nowe Skalmierzyce162632-297-5-45-3-22-2-2
7Obra Kościan162517-167-4-54-1-33-3-2
8Sokół Pniewy162524-268-1-73-0-55-1-2
9Tarnovia Tarnowo P.162427-206-6-44-2-22-4-2
10Polonia Leszno162421-167-3-63-3-14-0-5
11Victoria Września162325-196-5-55-3-21-2-3
12LKS Gołuchów162125-216-3-75-2-31-1-4
13Warta Międzychód162123-245-6-54-3-11-3-4
14Orkan Śmiłowo162021-265-5-65-2-10-3-5
15Zjednoczeni Trzemeszno161928-296-1-95-0-31-1-6
16Ostrovia Ostrów Wlkp.161721-295-2-93-1-22-1-7
17KS Opatówek161517-244-3-93-2-51-1-4
18Krobianka Krobia161517-404-3-93-2-31-1-6
19Kotwica Kórnik161229-403-3-100-0-03-3-10
20Olimpia Koło16515-401-2-131-1-40-1-9

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: