W Swarzędzu nie będzie urzędu skarbowego /aktualizacja 15.01.2018/

UWAGA: aktualizacja 15 stycznia 2018

W Swarzędzu otwarto punkt obsługi interesanta Pierwszego Urzędu Skarbowego.
Piszemy o tym tutaj.

Tekst z 19 listopada 2017:

W okresie od listopada 2017 r. do stycznia 2018 r. 5 poznańskich urzędów skarbowych wraz z Izbą Administracji Skarbowej w Poznaniu zmieni swoje lokalizacje.Koniec roku to dla poznańskiej administracji skarbowej czas sporych zmian. Na przełomie listopada i grudnia br. w Poznaniu funkcjonować zacznie Zespół Jednostek Skarbowych, w którym swoją siedzibę będą miały 3 instytucje: Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu oraz Urząd Skarbowy Poznań-Wilda i Pierwszy Urząd Skarbowy w Poznaniu. Adres zmienią również: Urząd Skarbowy Poznań-Nowe Miasto i Urząd Skarbowy Poznań-Jeżyce, a później także Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu.
Pierwsze zmiany czekają podatników już pod koniec miesiąca. Od 27 listopada br. pod nowym adresem znajdziemy Urząd Skarbowy Poznań-Wilda oraz Pierwszy Urząd Skarbowy w Poznaniu. Od tego momentu całość obsługi tych dwóch jednostek zostanie przeniesiona pod wspólny adres, do Zespołu Jednostek Skarbowych w Poznaniu przy ul. Dolna Wilda 80.
Tydzień później – od 4 grudnia w tym samym miejscu zacznie funkcjonować również Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu.
11 grudnia br. swoją siedzibę zmieni również Urząd Skarbowy Poznań-Nowe Miasto – zostanie on przeniesiony do budynku przy ul. Chłapowskiego 17/18 (poprzednio zajmowanego przez poznański Pierwszy Urząd Skarbowy).Zmiany czekają także klientów Urzędu Skarbowego Poznań-Jeżyce, którzy swoją skarbówkę od 18 grudnia znajdą przy ul. Strzeleckiej 2/6.
Na początku 2018 r. przeprowadzka czeka też Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu, który trafi na pl. Cyryla Ratajskiego 5.
Bez zmian pozostaną dotychczasowe numery telefonów oraz adresy e-mail urzędów.
Nowy adres Pierwszego Urzędu Skarbowego w Poznaniu mieszczącego się do tej pory w Swarzędzu przy ul. Dworcowej.
Pierwszy Urząd Skarbowy w Poznaniu, ul. Dolna Wilda 80, 61-501 Poznań
Przeniesienie Urzędu Skarbowego ze Swarzędza do Poznania wiąże się ze znacznymi utrudnieniami dla części, przede wszystkim starszych mieszkańców naszego miasta. Przedsiębiorcy załatwiają większość spraw drogą elektroniczną i w mniejszym stopniu odczują brak urzędu na miejscu w Swarzędzu.
Biorąc to pod uwagę władze miasta wystąpiły z wnioskiem o pozostawienie na miejscu chociażby punktu podawczego. Do starań tych przyłączył się poseł Bartłomiej Wróblewski. Jaki będzie efekt zobaczymy. 

One thought on “W Swarzędzu nie będzie urzędu skarbowego /aktualizacja 15.01.2018/

  • 3 stycznia 2018 at 00:43
    Permalink

    Pierdolę taka dobra zmianę…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *