W Swarzędzu będą 3 okręgi wyborcze

Rada Miejska w Swarzędzu podjęła 27 marca na Sesji Rady Miejskiej uchwałę o podziale gminy na 3 okręgi wyborcze.

Okręg 1:

Okręg obejmuje południową część  miasta ograniczoną od zachodu  granicą z miastem Poznań, wzdłuż torów kolejowych trasy nr E 20, ulicą Dworcową, wzdłuż ul. Poznańskiej do granicy miasta z
wsią Jasin i Zalasewo.
Okręg obejmuje:
Ulice: Aleksandra Fredry, Arkadego Fiedlera, Armii Poznań, Bednarska, Boczna, Bolesława Prusa,
Bronisława Geremka, Bursztynowa,Ciesielska, Diamentowa, Elizy Orzeszkowej, Gen. Józefa Bema, Gen. Tadeusza Kutrzeby, Garbarska, Garncarska, Graniczna, Gwiaździsta, Heleny Modrzejewskiej, Henryka Szumana, Ignacego Krasickiego, Jakuba Przybylskiego, Jana Brzechwy, Jana Kochanowskiego, Jana Matejki, Jarosława Dąbrowskiego, Jaskółcza, Jędrzeja i Jana Śniadeckich,
Józefa Chełmońskiego Józefa Kraszewskiego, Józefa Poniatowskiego, Józefa Pieprzyka, Józefa Rivoliego, Józefa Wybickiego, Karola Marcinkowskiego, Kowalska, Kórnicka (od drogi krajowej 92 do końca), Krawiecka, Księżycowa, Kupiecka,     Kuśnierska, Kwiatowa, Leśna, Leona Wyczółkowskiego, Łąkowa, 3 Maja, Marii Curie-Skłodowskiej, Marii Konopnickiej, Mikołaja Kopernika, Mikołaja Reja, Miła, Murarska, Nowowiejska, Okrężna, Orla, Pauliny i Augusta
Wilkońskich, Pawia, Piaskowa, Plac Handlowy, Plac Zielony, Platynowa, Płóciennicza, Pogodna, Polna, Południowa, Porzeczkowa, Poziomkowa, Promykowa, Rabowicka, Rolna, Romualda Traugutta,
Słoneczna, Słowicza, Sosnowa, Spokojna, Stanisława Konarskiego, Stanisława Staszica, Stefana
Żeromskiego, Srebrna, Sukiennicza, Szewska, Szmaragdowa, Ślusarska, Średzka, Tadeusza
Kościuszki, Tadeusza Staniewskiego, Teofila Kaczorowskiego, Topolowa, Tortunia,
Tysiąclecia, Warsztatowa, Warzywna, Władysława Reymonta, Władysława Sikorskiego, Wojciecha Kossaka, Wschodnia, Zachodnia, Zielona. Złota, Żurawia,
Osiedla: Edwarda Raczyńskiego, Hipolita Cegielskiego, Macieja Mielżyńskiego, Tytusa  Działyńskiego – W okręgu wybranych zostanie 6 radnych



Okręg 2
Okręg obejmuje północną część miasta ograniczoną od zachodu granicą z miastem Poznań,
wzdłuż  linii brzegowej Jeziora Swarzędzkiego, granicą z wsią Gruszczyn, Gortatowo i Jasin, wzdłuż  ul. Poznańskiej, ulicą Dworcową, wzdłuż torów kolejowych trasy nr E 20.
Okręg obejmuje:
Ulice: Adama Mickiewicza, Antoniego Tabaki, Augusta Cieszkowskiego, Bramkowa, Brzoskwiniowa, Cechowa, Cicha, Cmentarna, Cybińska, Czereśniowa, Dworcowa, Działkowa, Gołębia, Górków, Grunwaldzka, Gruszczyńska, Gryniów, Harcerska, Henryka Sienkiewicza, Ignacego Paderewskiego, Jana Kasprowicza, Jana Kilińskiego, Jasińska, Jesionowa, Juliusza Słowackiego, Jurija Gagarina,
Kącik, Krańcowa, Kobylnicka, Kosynierów, Kórnicka ( od Rynku do drogi krajowej 92), Kręta,
Krótka, Ks. Piotra Wawrzyniaka, Leonida Teligi, Malinowa, Mała Rybacka, Meblowa, Miodowa, Morelowa, Mylna, Napoleońska, Nowa, Nowy Świat, Ogrodowa, Osiedlowa, Piaski, Piotra Skargi, Plac Niezłomnych, Plac Powstańców Wielkopolskich, Podgórna, Poznańska, Prof. Jana  Rutkowskiego, Przełajowa, Różana,Rynek, Rzemieślnicza, Skryta, Sporna, Stanisława Kirkora, Stawna, Strzelecka,  Św. Marcina, Warszawska, Wąska, Wiankowa, Wielka Rybacka, Wiśniowa, Wrzesińska,
Zacisze, Zamkowa, Zapłocie, Zwycięstwa, Zygmunta Grudzińskiego, Żwirki i Wigury, Żytnia,
Osiedla:
Czwartaków, Dąbrowszczaków, Kościuszkowców, Władysława IV, Zygmunta III Wazy
W okręgu wybranych zostanie 7 radnych



Okręg 3
Cała gmina Swarzędz
Okręg obejmuje wsie:
Bogucin, Garby, Gortatowo, Gruszczyn, Janikowo, Jasin, Karłowice, Katarzynki, Kobylnica, Kruszewnia, Łowęcin,  Paczkowo, Puszczykowo  Zaborze, Rabowice, Sarbinowo, Sokolniki Gwiazdowskie, Uzarzewo, Wierzenica, Wierzonka, Zalasewo
W okręgu wybranych zostanie 8 radnych



Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.