W nocy utrudnienia na poznańskim odcinku autostrady

W nocy, z 16 na 17 czerwca, szykują się utrudnienia dla kierowców na poznańskim odcinku autostrady. Będą bowiem wykonywane pomiary skuteczności nowego systemu oświetlenia LED obwodnicy na odcinku Poznań Komorniki – Poznań Krzesiny. Wykonanie badań wiąże się z tymczasową zmianą organizacji ruchu na autostradzie.

Dotyczy to w szczególności kierowców jadących od strony Warszawy w kierunku Świecka.

  • Od godz. 20:00 wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na węzłach Poznań Krzesiny i Poznań Luboń. Jezdnia prowadząca od strony Warszawy w kierunku Świecka zostanie zamknięta na wysokości węzła Poznań Krzesiny, a ruch zostanie skierowany ulicami Poznania w kierunku węzła Poznań Komorniki. Wjazd na autostradę w kierunku Świecka na węźle Poznań Luboń będzie niemożliwy.
  • Od godz. 22:30, na krótko (ok. 5 do 15 minut) między węzłami Poznań Komorniki a Poznań Krzesiny zatrzymywany też będzie ruch na jezdni prowadzącej od strony Świecka w kierunku Warszawy.

Zakończenie pomiarów i powrót do stałej organizacji ruchu przewidziano najpóźniej o godz. 4:00 nad ranem. Wówczas utrudnienia na tym odcinku autostrady powinny się zakończyć.

Wszystkich kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się do poleceń służb drogowych oraz Policji.

Nowe, energooszczędne oświetlenie autostrady zostało wykonane w ramach budowy 3-pasa ruchu na obwodnicy Poznania. Inwestorem jest Autostrada Wielkopolska SA, a Wykonawcą konsorcjum firm STRABAG i A2 Route. Pomiary wykonuje Politechnika Poznańska.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *