W niedzielę bieg 10 km Szpot Swarzędz – utrudnienia w ruchu

W niedzielę 2 czerwca Swarzędz opanują biegacze – wystartuje bieg 10 km Szpot Swarzędz. W związku z tym od godziny 9:30 do 13:00 należy się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Bieg 10 km Szpot Swarzędz odbędzie się już po raz 11! Tradycyjnie na starcie staną setki biegaczy (około 2,5 tys.!). Po raz czwarty wraz z biegiem głównym odbędzie się Bieg Rodzinny Szpot Swarzędz. Najmłodsi wraz z opiekunami będą mogli przebiec się w luźnej atmosferze na dystansie około 1,2 km. Start Biegu Rodzinnego przewidziano na godzinę 10:00, a biegu głównego na godzinę 11:00. Oba biegi mają swój początek na Rynku, natomiast meta jest na Stadionie Miejskim.

W niedzielę bieg 10 km Szpot Swarzędz – utrudnienia w ruchu

W związku z biegiem nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Zmiana organizacji w trakcie imprezy dotyczyć będzie oprócz swarzędzkiego Rynku następujących ulic: Łowiecka, Piaski, Kościuszki, Kórnicka, Sołecka, Wrzesińska, Polna, Cieszkowskiego, Łowęcińska, Sarbinowska, Św. Marcina, Strzelecka, Śliwkowa i Łowiecka. Organizatorzy przewidzieli śluzy przepuszczające pojazdy przez trasę biegu na wybranych skrzyżowaniach. Będą one zlokalizowane w miejscu przecięć się następujących ulic:

 • Kórnicka – Rynek
 • Wrzesińska – Cieszkowskiego
 • Sołecka – Wrzesińska
 • Tulipanowa – Rutkowskiego

Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia można znaleźć na stronie organizatora biegu.

Ponadto w godzinach 9:30 – 13:00 nastąpią zmiany i ograniczenia w funkcjonowaniu Swarzędzkiej Komunikacji Miejskiej – poniżej szczegóły w oparciu o informację SKA.

 • Linia 401 trasa bez zmian – mogą wystąpić opóźnienia z uwagi na funkcjonowanie śluzy w ciągu ulic Cieszkowskiego – Wrzesińska.
 • Linia 405 realizowane będą zmienioną trasą ul. Kościuszki – Węzeł PKP Swarzędz (bez wjazdu na przystanek „Rynek” i „Polna”) dalej zgodnie obowiązującym rozkładem.
 • Linia 412 z przystanku „Węzeł PKP” Swarzędz realizowane będą zmienioną trasą Węzeł PKP – Kościuszki – Polna i dalej zgodnie obowiązującym rozkładem.
 • Linia 486 kursy z Węzła PKP Swarzędz w godz. godz. 9:00 – 13:00 nie będą realizowane.
 • Linia 492 kursy realizowane będą zmienioną trasą na odcinku ul. Cieszkowskiego -ul. Polna – ul. Kościuszki- Węzeł PKP Swarzędz.
 • Linia 491 kursy realizowane będą zmienioną trasą na odcinku Węzeł PKP Swarzędz – ul. Kościuszki – ul. Polna – ul. Kościuszki – Węzeł PKP Swarzędz.
 • Linia 494 – kursy realizowane będą zmienioną trasą na odcinku ul. Polna – ul. Kościuszki – Dworzec PKP Swarzędz – ul. Kościuszki – ul. Polna.
 • Linia 484 kursy z Węzła PKP oraz z Garbów realizowane będą ul. Kościuszki – Węzeł PKP Swarzędz (bez wjazdu na przystanek „Rynek” i „Polna”) dalej zgodnie obowiązującym rozkładem.

Życzymy powodzenia wszystkim biegaczom!

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

W niedzielę bieg 10 km Szpot

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *