Volkswagen Caddy California: Swarzędz z szansą na europejski hit

Z linii produkcyjnej zakładów Volkswagen Poznań w gminie Swarzędz, zjechały pierwsze egzemplarze wielofunkcyjnego, kompaktowego kampera Caddy California. Model ten powstał na bazie najnowszego Caddy piątej generacji.

Fabryki Volkswagen Poznań są jedynymi na świecie, w których od początku do końca budowane są modele Caddy i Crafter oraz bazujące na nich samochody kempingowe Caddy California i Crafter Grand California.

Swarzędzkie zakłady do zadań specjalnych

Choć Caddy California to niewątpliwie następca wielofunkcyjnego Caddy Beach, każdy najdrobniejszy szczegół tego samochodu został przemyślany, przeprojektowany i przebudowany na nowo. W ten sposób powstało perfekcyjne połączenie kompaktowego vana i inteligentnie zaprojektowanego kampera. Budowa samego pojazdu odbywa się w fabryce w Poznaniu, natomiast montaż jego kempingowego wyposażenia w zakładzie Zabudów Specjalnych w Swarzędzu, gdzie zajmuje się tym 12 wykwalifikowanych specjalistów.

W Zakładzie Zabudów Specjalnych w Swarzędzu, poza Caddy California wykonywane są także zabudowy specjalne na bazie Volkswagena Transportera T6. , w tym także zabudowy specjalne, zgodne z życzeniem klienta. Powierzchnia zakładu w Swarzędzu, nie wliczając magazynów logistycznych oraz działów prototypowych, wynosi prawie 6400 m2 z czego same stanowiska i linie produkcyjne zajmują 3250 m2. Znajdują się tam 23 stanowiska boxowe oraz jedna, siedmiotaktowa linia produkcyjna. W przypadku większych zamówień możliwości produkcyjne zakładu można powiększyć, przezbrajając 10 stanowisk na linię 10-taktową.

„Największym wyzwaniem przy wdrożeniu produkcji Caddy California było przygotowanie linii produkcyjnych do procesów seryjnych i jakościowych, tak aby klient finałowo mógł otrzymać wysokiej jakości auto zbudowane zgodnie z wszelkimi normami ISO” – podkreśla Rafał Adamowicz, kierownik Zakładu Zabudów Specjalnych w Swarzędzu. ”

Pełnowymiarowe łóżko i kuchnia

Volkswagen Caddy California ma np. nowe rozkładane łóżko o wymiarach 1980 x 1070 mm. Dzięki talerzowym sprężynom i wysokiej jakości materacowi, jego konstrukcja zapewnia wysoki komfort snu, a możliwość jego złożenia do jednej trzeciej długości, również komfortową podróż w drugim rzędzie siedzeń. Opcjonalna mini kuchnia w Caddy California to nowa funkcja, atrakcja i unikalna cecha w tej klasie samochodów kempingowych. Umieszczona jest z tyłu, po lewej stronie przestrzeni ładunkowej, pod łóżkiem, a po otwarciu tylnej klapy można ją łatwo wysunąć.

Wybór silników i dodatków

Inne praktyczne dodatki, które znaleźć można w tym kompaktowym kamperze to m.in. nowe otwory wentylacyjne ze zintegrowaną siatką przeciw owadom na drzwi kierowcy i pasażera, nowy system oświetlenia wewnętrznego z płynnie przyciemnianymi diodowymi lampkami emitującymi światło o barwie ciepłej bieli, dwa krzesła kempingowe i stół kempingowy, które można szybko schować do przeprojektowanej torby pod łóżkiem oraz praktyczny system toreb do przechowywania, które mogą pomieścić przedmioty o wadze do pięciu kilogramów z każdej strony.

W Caddy California montowany jest jeden z dwóch nowych turbo diesli TDI. Dzięki podwójnemu katalizatorowi SCR i dzięki podwójnemu wtryskowi AdBlue, emisja tlenków azotu (NOx) jest znacznie ograniczona w porównaniu z poprzednim modelem. Na początku silniki TDI będą dostępne w dwóch wersjach mocy: 55 kW (75 KM) i 90 kW (122 KM). Wydajność silników TDI dodatkowo poprawia nowa stylistyka zewnętrzna Caddy California. Dzięki niej, wartość cw została obniżona do 0,30 (poprzedni model: 0,33). Caddy California będzie również dostępny z napędem na wszystkie koła (4MOTION).

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Volkswagen Caddy California Swarzędz
Volkswagen Caddy California: Swarzędz z szansą na europejski hit

 

Volkswagen Caddy California Swarzędz
Volkswagen Caddy California: Swarzędz z szansą na europejski hit

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *