Gmina jest kobietą – samorząd włącza się w protest wobec orzeczenia TK

Gmina jest kobietą – plakaty z takim napisem można znaleźć w Rokietnicy – tamtejszy samorząd jesienią włączał się w protest wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który został opublikowany 27 stycznia 2021.

Choć fotografia pochodzi z czasu jesiennych protestów, to problem powraca, gdyż wczoraj opublikowano orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. Podobne plakaty i deklaracje można znaleźć na oficjalnym profilu Rokietnicy na Facebooku. Tak jasna i stanowcza deklaracja nie jest częstym udziałem władz na poziomie lokalnym. Pojawia się szereg głosów i opinii, czy na szczeblu samorządu lokalnego tematy dotyczące spraw prawa do aborcji w określonych przypadkach powinny się pojawiać, czy też nie. Niektórzy zauważają, że samorząd to miejsce rozstrzygania bardziej przyziemnych sporów dotyczących naszego najbliższego otoczenia, jak choćby budowa chodnika albo drogi. Inni z kolei zauważają, że te problemy przewijające się na okładkach ogólnokrajowych gazet, są również ważne lokalnie, bo dotykają wielu mieszkańców.

Bardzo nas ciekawi Państwa zdanie – czy samorząd Swarzędza powinien aktywnie włączyć się w strajk kobiet przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego?

[poll id=”18″]

Wcześniej rozmawialiśmy ze swarzędzką radną Joanną Wojtysiak-Tierling, która mocno się angażuje w kwestie dotyczące praw kobiet, podejmując tę kwestię na poziomie lokalnym. Wywiad przeczytać można TUTAJ.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Gmina jest kobietą - samorząd
Gmina jest kobietą – samorząd włącza się w protest wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *