Unia przerwała wyjazdową niemoc

Unici w trzecim wyjazdowym spotkaniu tego sezonu zdobyli wreszcie pierwszy punkt. Bezbramkowo zremisowali w Wągrowcu z tamtejszą Nielbą.

W pierwszej odsłonie niedzielnej batalii było widać przewagę przyjezdnych. W 35. minucie Jakub Dohnal trafił nawet w poprzeczkę bramki Nielby. Piłkarze gospodarzy nie chcieli być jednak gorsi w tej materii i jeden z nich przed przerwą również skierował futbolówkę na górną część obramowania kasty rywali. Generalnie w ostatnich dziesięciu minutach „Duma Swarzędza” oddała inicjatywę zawodnikom z ul. Kościuszki.

Po zmianie stron ponownie podopieczni Patryka Kniata kontrolowali wydarzenia na boisku. W 69. minucie groźną sytuację miał Marcin Nowicki, ale Patryk Palacz wybronił strzał futbolisty Unii. Sześć minut później elegancko z rzutu wolnego uderzył Tomasz Neumann, choć i w tym przypadku bramkarz Nielby był na posterunku.

Gospodarze również mieli swoje okazje, niemniej Andrzej Budnik wraz z obrońcami SKS-u skutecznie zadbali o to, by nie doprowadzić do strzelenia gola. Spotkanie zakończyło się więc bezbramkowym remisem, co dało swarzędzanom awans na 4. miejsce w IV-ligowej tabeli. W następną sobotę Unia zagra u siebie z Kotwicą Kórnik. Mecz rozpocznie się o godz. 14:00 na Stadionie Miejskim im. Mariana Zaporowskiego.

Nielba Wągrowiec – Unia Swarzędz 0:0 (0:0)

Skład Unii: Andrzej Budnik – Jakub Dohnal, Wojciech Antczak, Marcin Nowicki (85’ Dominik Nowacki), Kamil Czaplicki, Tomasz Węcławek (46’ Krzysztof Stępiński), Filip Soboń, Tomasz Neumann, Mikołaj Kistowski, Krystian Antczak, Marcin Łażewski.

Jan Piechota, fot. Marcin Rajczak


Aktualna tabela rozgrywek

MPktBrZ.R.P. RazemZ.R.P. DomZ.R.P. Wyjazd
1Lubuszanin Trzcianka92125-97-0-24-0-03-0-2
2Pogoń Nowe Skalmierzyce92025-146-2-14-2-12-0-0
3Nielba Wągrowiec81915-106-1-13-1-13-0-0
4Unia Swarzędz91719-145-2-25-1-00-1-2
5Centra Ostrów Wlkp.91718-165-2-23-2-02-0-2
6Sokół Pniewy91617-145-1-32-0-23-1-1
7Polonia Kępno91615-125-1-33-0-22-1-1
8Obra Kościan8148-44-2-21-1-23-1-0
9LKS Gołuchów91314-94-1-44-1-20-0-2
10Tarnovia Tarnowo P.91113-112-5-22-1-20-4-0
11Warta Międzychód91113-153-2-42-1-11-1-3
12Ostrovia Ostrów Wlkp.91111-143-2-41-1-12-1-3
13Orkan Śmiłowo91111-173-2-43-1-10-1-3
14Zjednoczeni Trzemeszno91017-183-1-53-0-10-1-4
15Victoria Września9911-112-3-42-2-20-1-2
16KS Opatówek997-123-0-62-0-31-0-3
17Krobianka Krobia9912-232-3-42-2-10-1-3
18Kotwica Kórnik9822-252-2-50-0-02-2-5
19Polonia Leszno976-132-1-62-1-10-0-5
20Olimpia Koło916-240-1-80-0-10-1-7



Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: