Lider Swarzędz nie zatrzymuje się: siódme z rzędu zwycięstwo

Lider Swarzędz nie zatrzymuje się: siódme z rzędu zwycięstwo czarno-czerwonych w okręgówce – Czarni Wróblewo pokonani 5:2.

Siedem bramek zobaczyli kibice, którzy w niedzielne popołudnie wybrali się na Stadion Miejski w Swarzędzu by zobaczyć Lidera w akcji. Rywalem była ostatnia drużyna w tabeli, dlatego czarno-czerwoni nastawili się na zwycięstwo. Szybko strzelona przez Lidera bramka (Kowalski głową), ani karny (pewna egzekucja Jakubka), nie podłamały Czarnych Wróblewo, którzy przed przerwą strzelili kontaktową bramkę. Zacięty bój trwał jeszcze kwadrans po przerwie – goście odpowiedzieli na ładne trafienie Stępniaka. Potem Lider przejął jednak kontrolę i cudowna bramka Korcza, a potem precyzyjne uderzenie Stępniaka pozwoliły cieszyć się z 3 punktów.

Liga okręgowa: Lider Swarzędz – Czarni Wróblewo 5:2 (2:) Bramki: Stępniak 2, Kowalski, Jakubek i Korcz. Skład Lidera: Raczek (Mortka), Zboralski Ż, Ciesielski, Zaborniak (Jędraszyk), Marzec (Tkaczyński), J. Maćkowiak, Rybarczyk Ż, H. Maćkowiak (Korcz), Kowalski, Stępniak, Jakubek; trener Maciej Rybicki

Lider dogonił Piasta Kobylnica, który w tej kolejce pauzował. W najważniejszym w tej kolejce dla układu czołówki meczu Meblorz pokonał Avię Kamionki 2:1. Czołówka tabeli ligi okręgowej, grupa 2:

1. Meblorz Swarzędz       8 24 37:6
  2. Piast Kobylnica            7 21 25:3
  3. Lider Swarzędz            8 21 30:6
  4. Polonia II Środa Wlkp. 7 17 11:3
  5. Avia Kamionki             7 15 25:10

W najbliższą niedzielę Lider zagra w Kleszczewie z tamtejszą Clescevią.

Adam Górczewski

Lider Swarzędz odniósł siódme z rzędu zwycięstwo, a inne aktualności lokalne można znaleźć tutaj.