27 aktywnych przypadków COVID-19 w gminie Swarzędz

Dane przekazane przez Sanepid wskazują, że jest obecnie 27 aktywnych przypadków COVID-19 w gminie Swarzędz, 3 osoby znajdują się w szpitalu. Cały czas mamy najwięcej aktywnych przypadków w powiecie poznańskim, a także najwięcej zakażeń od początku badań. 

Informacje udostępnione przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu, ważne na dzień 29 września 2020, pokazują, że w gminie Swarzędz jest obecnie 27 aktywnych przypadków COVID-19. Od początku prowadzonych analiz zarażonych było już 61 osób, co jest najwyższym wynikiem pośród gmin powiatu poznańskiego. 3 mieszkańców gminy jest hospitalizowanych. Reszta spośród zdiagnozowanych na obecność koronawirusa swarzędzan znajduje się w izolacji domowej (24 osoby). Zgodnie z przedstawionymi danymi, 33 osoby zwalczyły koronawirusa, a 1 zmarła w wyniku powikłań będących następstwem zakażenia patogenem.

Powiat poznański

Aktualnie w powiecie poznańskim 163 osoby są zakażone COVID-19. Od początku pandemii liczba osób ze zdiagnozowanym koronawirusem wynosi 474. 13 mieszkańców powiatu znajduje się w szpitalu na leczeniu. 150 osób przebywa w izolacji domowej. Do tej pory 304 mieszkańców powiatu poznańskiego uznawanych jest jako ozdrowieńcy, a 7 osób zmarło.

Gminą z największą liczbą aktywnych przypadków jest gmina Swarzędz (27), na drugim miejscu znajduje się gmina Czerwonak (20). Jeśli chodzi o liczbę zarażeń od początku prowadzenia badań, to również gmina Swarzędz jest na pierwszym miejscu w powiecie – 61. Mniej było w gminie Komorniki (52) i w gminie Czerwonak (50). Najmniej aktywnych przypadków jest obecnie w gminie Buk – 1 osoba uzyskała pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Również w Buku było najmniej zarażeń od początku pandemii (4).

Poznań

W Poznaniu jest obecnie 287 aktywnych przypadków koronawirusa. 9 marca 2020 zdiagnozowano 783 zarażenia wśród poznaniaków. 23 osoby są aktualnie poddane leczeniu szpitalnemu. 260 mieszkańców Poznania znajduje się w izolacji domowej, a 4 osoby w izolatorium. Do tej pory koronawirusa pokonało 480 poznaniaków, a 16 zmarło.

Wielkopolska

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu, w danych aktualnych na dzień 29 września 2020 zaznacza, że w Wielkopolsce mamy obecnie do czynienia z 1 488 aktywnymi przypadkami COVID-19. Łącznie zakażonych Wielkopolan było 7 672. Obecnie w szpitalach przebywa 368 osób. Wyzdrowiało 6 041 mieszkańców województwa wielkopolskiego, a 283 osoby zmarły.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic – TUTAJ.

przypadków COVID-19 w gminie Swarzędz

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *