Na koniec lata „Eko Babie Lato”

W sobotę, 15 września tereny wokół Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji zapełniły się ludźmi. Wokół sceny przy pływalni odbywała się impreza kończąca lato – Eko Babie lato, na skate parku trwały zawody ogólnopolskie, a na stadionie kibice mogli oglądać kolejny ligowy pojedynek „Unii”. Babie Lato  z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tradycyjnie, tereny nad Jeziorem Swarzędzkim przy Pływalni „Wodny Raj”, przekształcone zostały  się w ekologiczny park rozrywki.  słuchaliśmy muzyki granej na żywo rozmawialiśmy o idei zdrowego życia i segregowaniu śmieci. Najmłodsi uczestnicy  mogli uczestniczyć w rozmaitych konkursach i warsztatach.

Ekologiczny festyn na zakończenie lata rozpoczął  się o godz. 15:00 konkursami szkolnymi Ekociuszek i Ekopojazd. Najmłodsi mieszkańcy gminy  mogli również wziąć udział w konkursie „Gdzie to wrzucić” przygotowanym przez Komisję Środowiska i Rozwoju Wsi. Dodatkowo na warsztaty zaprosiła Castorama Swarzędz, która jak co roku przygotowała  specjalną strefę Majsterkowo. Na stoisku GOAP-u  można było  spróbować swojego szczęścia w konkursie „Ekologiczna komunikacja”.

Ciekawy był występ Youtuberów, „5 sposobów na…”. Klamer, Arczi, Primosz, Sztaba i Abi, w zabawny sposób zaprezentowali  oryginalne patenty na ułatwianie sobie życia. Były zabawne anegdoty, ciekawostki dotyczące dnia codziennego oraz wyjątkowe pomysły.

Część artystyczną rozpoczął o godz. 19:00 koncert swarzędzkiej grupy A Zillion. Gwiazdą wieczoru był zespół Zakopower, który pojawił się na scenie o godz. 20:00. Niezwykły głos Sebastiana Karpiela-Bułecki i melodyjne kompozycje Mateusza Pospieszalskiego przyciągnęły pod Scenę nad jeziorem liczne grono fanów zespołu.

Eko Babie Lato zakończył zabawa taneczna, którą poprowadził DJ Seba.

Przez cały czas trwania festynu ZM GOAP  prowadził zbiórkę odpadów problemowych.
One thought on “Na koniec lata „Eko Babie Lato”

  • 17 września 2018 at 08:51
    Permalink

    ~”Przez cały czas trwania festynu ZM GOAP prowadził zbiórkę odpadów problemowych.” – no chyba nie przez cały czas tylko do 14.00. Wróciłam do domu z odpadami problemowymi…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *