Unia na podium! Nielba rozbita

Unici nie mogli sobie wymarzyć lepszego zakończenia sezonu. Piłkarze SKS-u wygrali z Nielbą Wągrowiec 6:2 i wskoczyli na 3. miejsce w IV-ligowej tabeli!

Od początku spotkania przeważali gospodarze. Już 27. minucie swarzędzanie objęli prowadzenie. Po podaniu ze środka do piłki dopadł Marek Gołembowski i strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości. Osiem minut później Mateusz Świergiel zagrał do Krzysztofa Stępińskiego, a „Stępina” uderzył sprzed pola karnego w słupek bramki MKS-u. Całkowita dominacja podopiecznych Jakuba Ostrowskiego była widoczna zwłaszcza w końcówce pierwszej odsłony. W 45. minucie po rzucie rożnym Filip Soboń celnym uderzeniem głową podwyższył na 2:0. Przed przerwą padła jeszcze jedna bramka dla „Dumy Swarzędza”. Dominik Nowacki minął Patryka Palacza i wbiegł z futbolówką do pustej kasty.

Po zmianie stron także dominowali Unici. Autorem czwartego trafienia dla „niebiesko-białych” w 63. minucie został Mateusz Świergiel. Wówczas popularny „Świergi” pomknął bokiem boiska i podkręconym strzałem na dalszy słupek trafił do siatki. Kiedy gospodarze prowadzili 4:0 zaatakowali przyjezdni. W efekcie trzy minuty później Adam Urbański przelobował Andrzeja Budnika, dając tym samym pierwszą bramkę dla zespołu z Wągrowca. Na ripostę Unii nie trzeba było długo czekać. W 76. minucie Mateusz Świergiel, po podaniu Krzysztofa Stępińskiego, po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Niemniej goście nie poddawali się. W 83. minucie ponownie Urbański uderzeniem na dalszy słupek zdobył drugą bramkę dla MKS-u.  Nielbę w 90. minucie dobił Kamil Boruń, ustalając wynik spotkania na 6:2.

Unia Swarzędz – Nielba Wągrowiec 6:2 (3:0)

Bramki: Marek Gołembowski (27′), Filip Soboń (45′), Dominik Nowacki (45′), Mateusz Świergiel (63′, 76′), Kamil Boruń (90′) – Adam Urbański (66′, 83′).

Unia: 1. Andrzej Budnik – 2. Daniel Brylewski, 3. Jakub Dohnal, 18. Jakub Marzyński, 14. Patryk Pawłowski – 5. Marcin Nowicki (77′ 20. Patryk Piasek), 8. Filip Soboń, 11. Dominik Nowacki (61′ 19. Kamil Boruń), 10. Mateusz Świergiel, 15. Marek Gołembowski (86′ 17. Mikołaj Nowak) – 9. Krzysztof Stępiński.

Nielba: 1. Patryk Palacz – 16. Łukasz Iskrzyński, 5. Patryk Soforek, 13. Rafał Gruntkowski (10′ 8. Marcin Kowalczyk), 9. Adam Urbański, 6. Mateusz Rocławski, 17. Mikołaj Dobrzykowski, 10. Adrian Marchel, 7. Rafał Leśniewski, 20. Jakub Kubiński, 11. Paweł Krauz (27′ 19. Artur Lidmann, 76′ 4. Wiktor Ceglarek).