„Cały Swarzędz na rowery” – VI Gminny rajd rowerowy

Swarzędzkie Centrum Sportu  i  Rekreacji  zaprosiło chętnych w sobotę, 3 czerwca 2017 r. na VI Gminny rajd rowerowy Cały Swarzędz na rowery. Dla uczestników przygotowano siedem tras: wyczynowa – ok. 40 km, wiejska – ok.15, polna – ok. 16 km, łąkowa – ok. 11 km, maltańska – ok. 12 km, miejska – 15 km, leśna (rodzinna) ok. 8 km. Start – w określonych punktach, a meta – jak zawsze – przy Pływalni Wodny Raj w Swarzędzu. Osób było mnóstwo, jechali dorośli, młodzież, a także dzieci na swoich rowerach albo jako pasażerowie.

W rajdzie licznie wzięli udział  seniorzy, którzy jechali różnymi trasami. Wielu z nich wybrało trasę miejską, której nazwa budzi wątpliwości. Jej uczestnicy jechali ze Swarzędza, przez Gortatowo, Uzarzewo, Katarzynki, Gruszczyn – może fakt, że wyruszali z miasta i do niego wracali organizatorzy uznali za adekwatną nazwę – właśnie miejską ?

Na mecie na uczestników rajdu czekały: pyszna pomidorowa i grochówka, napoje, konkursy z gadżetami od sponsorów. Główną nagrodę stanowił rower ufundowany przez Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji. Były też wspólne zdjęcia. Zachęcano – po zregenerowaniu sił – do zumby. Było – jak zawsze – fajnie i wesoło. Wszyscy pamiętali o bezpiecznej jeździe w grupie. Czekamy więc na następne rajdy.

Danuta Wereszczyńska-Choryńska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *