Ulica Piaski zamknięta dla ruchu dłużej – do 13 października objazdy

Trwa rozbudowa wiaduktu w ciągu drogi krajowej 92, ulica Piaski miała być zamknięta dla ruchu do 6 października, jak się okazuje będzie wyłączona dla pieszych i kierowców dłużej, do 13 października.

O planowanym remoncie wiaduktu wspominaliśmy wielokrotnie. Ostatnia informacja o realizacji zadania o nazwie „Rozbudowa wiaduktu nad ul. Piaski w miejscowości Swarzędz w ciągu drogi krajowej nr 92” prowadzonego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad mówiła o konieczności wyłączenia z ruchu pieszego i pojazdów ulicy Piaski, które miało potrwać do 6 października.

Jak się jednak okazało ulica Piaski będzie kompletnie wyłączona z ruchu dłużej – do dnia 13 października. Jak informuje na swoich stronach Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu, zamknięcie „wynika z pojawienia się nieprzewidywalnych okoliczności w trakcie prowadzenia prac, a mając na względzie bezpieczeństwo użytkowników dróg oraz pracowników, przedłużenie zamknięcia ulicy Piaski jest niezbędne do kontynuowania prac rozbiórkowych”.

Kierowcy, piesi i pasażerowie Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej muszą się uzbroić w jeszcze odrobinę cierpliwości.

Warto odnotować, że w związku z zamknięciem ulicy Piaski zmianom uległ też rozkład swarzędzkich autobusów:

  • Linie 412, 485, 486, 490, 491, 492, 493 będą miały przystanek początkowy i końcowy na pl. Niezłomnych (podobnie jak przed uruchomieniem węzła przesiadkowego) – odjazdy wg rozkładu dla przystanku Swarzędz/Rynek.
  • Linia 498 nie będzie przejeżdżać ul. Kościuszki. Jej trasa przebiegać będzie ul. Polną (przystanki przy sklepach Kaufland i Lidl), Wrzesińską, a przystankiem początkowym i końcowym będzie przystanek Swarzędz/Rynek na pl. Niezłomnych.
  • Linia 484 dla kursów do/z Węzła PKP będzie miała przystanek początkowy i końcowy na pl. Niezłomnych (przystanek Swarzędz/Rynek). Kursy realizowane do/z os. Kościuszkowców będą przejeżdżać przez swarzędzki Rynek i wracać w kierunku ul. Polnej.
  • Linia 494 w obu kierunkach będzie wjeżdżać z wiaduktu w ciągu ul. Polnej w ul. Kościuszki i dojeżdżać do węzła PKP omijając przystanek Swarzędz/Rynek!
  • Linia 406 w kierunku Poznania będzie z ul. Kościuszki wjeżdżać na ul. Polną, dalej Wrzesińską do Rynku, gdzie wróci na swoją trasę (przejazd z Rynku w kierunku Polnej).

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Ulica Piaski zamknięta dla ruchu
Ulica Piaski zamknięta dla ruchu dłużej – do 13 października objazdy

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *