Twierdza Swarzędz niezdobyta! Orły zwyciężone

Tak widocznej dominacji Unii nie było już dawno. „Duma Swarzędza” pokonała u siebie Orły Pniewy aż 4:0!

Spotkanie poprzedziło odśpiewanie hymnu narodowego z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości.

W szóstej minucie Unici mieli pierwszą doskonałą sytuację. Z lewej strony boiska do pola karnego dośrodkował Mateusz Świergiel, a tam Tomasz Węcławek uderzeniem z zewnętrznej części stopy prawie zaskoczył golkipera przyjezdnych.

Już w dziewiątej minucie SKS wyszedł na prowadzenie. Do pola karnego wleciał Patryk Piasek i strzałem z jedenastego metra pokonał Adama Stelmaszyka. Dwie minuty później Krzysztof Stępiński trafił w słupek po dośrodkowaniu z boku placu gry.

Przez całą pierwszą połowę „Duma Swarzędza” otaczała bramkę Orłów, co chwilę konstruując niebiezpieczne sytuacje. W 37. minucie było już 2:0. Stępiński wykorzystał kolejne dośrodkowanie i uderzeniem głową wpakował piłkę do siatki.

Po zmianie stron również „niebiesko-biali” przeważali. Trzecią bramkę w 61. minucie zdobył „Stępina” strzałem z pola karnego. Było to jedenaste trafienie napastnika gospodarzy w tym sezonie. W 64. minucie pięknym uderzeniem zza pola karnego popisał się Węcławek ustalając wynik meczu na 4:0.

Wygrana z IV-ligowym beniaminkiem oznacza dla podopiecznych Jakuba Ostrowskiego przedłużenie serii zwycięstw do sześciu z rzędu. Co więcej we wszystkich, czyli w sześciu ligowych bataliach jakie Unici grali na własnym terenie nie oddali jeszcze ani jednego punktu. Można więc napisać, że Twierdza Swarzędz niezdobyta.

Unia Swarzędz – Orły Pniewy 4:0 (2:0)

Bramki: Patryk Piasek (9′), Krzysztof Stępiński (37′, 61′), Tomasz Węcławek (64′).

Skład Unii: 1. Andrzej Budnik – 2. Daniel Brylewski, 4. Jakub Marzyński (15. 56′ Jakub Dohnal), 13. Tomasz Neumann, 14. Patryk Pawłowski – 7. Tomasz Węcławek, 8. Filip Soboń (65′ 17. Mikołaj Nowak), 20. Patryk Piasek, 22. Piotr Babuszkiewicz (71′ 21. Kacper Sztuba), 10. Mateusz Świergiel – 9. Krzysztof Stępiński (65′ 18. Marek Olejnik).