Twierdza Swarzędz niezdobyta! Orły zwyciężone

Tak widocznej dominacji Unii nie było już dawno. „Duma Swarzędza” pokonała u siebie Orły Pniewy aż 4:0!

Spotkanie poprzedziło odśpiewanie hymnu narodowego z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości.

W szóstej minucie Unici mieli pierwszą doskonałą sytuację. Z lewej strony boiska do pola karnego dośrodkował Mateusz Świergiel, a tam Tomasz Węcławek uderzeniem z zewnętrznej części stopy prawie zaskoczył golkipera przyjezdnych.

Już w dziewiątej minucie SKS wyszedł na prowadzenie. Do pola karnego wleciał Patryk Piasek i strzałem z jedenastego metra pokonał Adama Stelmaszyka. Dwie minuty później Krzysztof Stępiński trafił w słupek po dośrodkowaniu z boku placu gry.

Przez całą pierwszą połowę „Duma Swarzędza” otaczała bramkę Orłów, co chwilę konstruując niebiezpieczne sytuacje. W 37. minucie było już 2:0. Stępiński wykorzystał kolejne dośrodkowanie i uderzeniem głową wpakował piłkę do siatki.

Po zmianie stron również „niebiesko-biali” przeważali. Trzecią bramkę w 61. minucie zdobył „Stępina” strzałem z pola karnego. Było to jedenaste trafienie napastnika gospodarzy w tym sezonie. W 64. minucie pięknym uderzeniem zza pola karnego popisał się Węcławek ustalając wynik meczu na 4:0.

Wygrana z IV-ligowym beniaminkiem oznacza dla podopiecznych Jakuba Ostrowskiego przedłużenie serii zwycięstw do sześciu z rzędu. Co więcej we wszystkich, czyli w sześciu ligowych bataliach jakie Unici grali na własnym terenie nie oddali jeszcze ani jednego punktu. Można więc napisać, że Twierdza Swarzędz niezdobyta.

Unia Swarzędz – Orły Pniewy 4:0 (2:0)

Bramki: Patryk Piasek (9′), Krzysztof Stępiński (37′, 61′), Tomasz Węcławek (64′).

Skład Unii: 1. Andrzej Budnik – 2. Daniel Brylewski, 4. Jakub Marzyński (15. 56′ Jakub Dohnal), 13. Tomasz Neumann, 14. Patryk Pawłowski – 7. Tomasz Węcławek, 8. Filip Soboń (65′ 17. Mikołaj Nowak), 20. Patryk Piasek, 22. Piotr Babuszkiewicz (71′ 21. Kacper Sztuba), 10. Mateusz Świergiel – 9. Krzysztof Stępiński (65′ 18. Marek Olejnik).

Widzów: 120.

Jan Piechota; fot. Szymon Kawecki

MPktBrZ.R.P. RazemZ.R.P. DomZ.R.P. Wyjazd
1Mieszko Gniezno164861-1016-0-08-0-08-0-0
2Unia Swarzędz163433-1711-1-46-0-05-1-4
3Tarnovia Tarnowo P.153139-2210-1-46-1-24-0-2
4Warta Międzychód153139-2310-1-45-0-35-1-1
5Kotwica Kórnik162727-268-3-54-1-34-2-2
6Nielba Wągrowiec152330-287-2-63-2-44-0-2
7Wełna Skoki162331-357-2-75-1-32-1-4
8Iskra Szydłowo152242-326-4-55-1-31-3-2
9Grom Plewiska162128-245-6-51-4-34-2-2
10Lubuszanin Trzcianka142029-216-2-64-1-32-1-3
11Sparta Oborniki151721-295-2-82-0-03-2-8
12GKS Dopiewo161525-364-3-92-2-42-1-5
13Huragan Pobiedziska151415-364-2-92-1-52-1-4
14Orły Pniewy161218-393-3-103-2-30-1-7
15GLKS Wysoka15812-331-5-91-2-40-3-5
16Pogoń Łobżenica1548-471-1-130-1-71-0-6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: