Trzy punkty zostają w Swarzędzu

Po bardzo trudnym spotkaniu „Unia” wygrała piąte spotkanie w sezonie. W ósmej kolejce pokonała Kotwicę Kórnik 2:1.

W 10. minucie Stępiński po podaniu ze skrzydła trafił w poprzeczkę. Pięć minut później Maciej Jakubek zrobił to samo i ustrzelił górna belkę bramki strzeżonej przez Budnika. W poprzeczkach był więc remis.

W 15. minucie „Stępinie” udało się dopiąć swego. Po prostopadłym podaniu ze środka boiska futbolówka wpadła pod nogi napastnika Unii, a ten strzałem po ziemi pokonał Adama Bibę. Na podwyższenie rezultatu nie trzeba było długo czekać.

Niespełna sto dwadzieścia sekund później mieliśmy już 2:0. Marcin Nowicki w niemal bliźniaczej akcji także uderzeniem z pola karnego po ziemi trafił do siatki przyjezdnych. W 25. minucie głową bramkę zdobył Tomasz Neumann, ale był na pozycji spalonej, więc arbiter nie uznał trzeciego gola dla Unitów.

Po pół godzinie spotkanie odrobinę wyrównało się. Na pozycyjne ataki gospodarzy, kotwiczanie odpowiadali groźnymi kontratakami. Od 38. minuty podopieczni Jakuba Ostrowskiego grali w osłabieniu. Drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę otrzymał Piotr Babuszkiewicz za wślizg w nogi rywala.

Po przerwie Unici mający dwubramkową przewagę wcale nie przestali atakować. Jednak to piłkarze Tomasza Nawrota częściej dochodzili do niebezpiecznych sytuacji. W 85. minucie KSS zdobył bramkę kontaktową. Jej autorem – po strzale z kilku metrów – został Maciej Jakubek. Mimo bardzo nerwowej końcówki „niebiesko-biali” utrzymali wynik 2:1 do ostatniego gwizdka.

Unia Swarzędz – Kotwica Kórnik 2:1 (2:0)

Bramki: Krzysztof Stępiński (15′), Marcin Nowicki (17′) – Maciej Jakubek (85′).

Unia: 1. Andrzej Budnik – 2. Daniel Brylewski (90′ 18. Marek Olejnik) 4. Jakub Marzyński, 13. Tomasz Neumann, 14. Patryk Pawłowski – 19. Kamil Boruń (66′ 8. Filip Soboń), 17. Mikołaj Nowak, 5. Marcin Nowicki (73′ 11. Dominik Nowacki), 22. Piotr Babuszkiewicz, 7. Tomasz Węcławek – 9. Krzysztof Stępiński (79′ 3. Jakub Dohnal).

Kotwica: 33. Adam Biba – 2. Adam Rogowski (59′ 7. Dariusz Chandze), 5. Piotr Ciesielski, 9. Michał Nowak (78′ 19. Adrian Owczarek) 13. Paweł Przybyłek, 14. Patryk Bordych, 15. Mateusz Maśliński (63′ 11. Aleksander Giczela), 16. Maciej Jakubek, 17. Bartłomiej Olejniczak, 18. Michał Stańczyk (45′ 6. Dominik Woroch), 20. Karol Skiba.