Swarzędzkie Eko Babie Lato

16 września mogliśmy uczestniczyć w tradycyjnie w tradycyjnie organizowanym w Swarzędzu pod koniec lata festynie „Eko Babie Lato”. Impreza to nietypowa, gdyż w umiejętny sposób łączyła zabawę dla najmłodszych, odrobinę dydaktyki dla nieco starszych, porcję dobrej muzyki dla młodzieży, a także sporo ciekawych rzeczy dla dorosłych. Ci ostatni mogli zapoznać się z metodami czystego spalania węgla w domowych piecach. Pokazy palenia w piecach metodą „Od góry” organizowali strażnicy miejscy. Warto dodać, że osoby uczestniczące w pokazie mogły wylosować czujki czadu. Na stoisku Straży Miejskiej znalazło się także wiele ciekawych zajęć dla najmłodszych.
To co wyróżnia swarzędzki festyn to interesujące konkursy dla naszych uczniów. Uczestnicy konkursu „Ekociuszek” projektowali i wykonywali stroje pochodzące z materiałów z odzysku , a konkursu „Ekodom” prezentowali wykonane modele domów z materiałów podlegających recyklingowi. Wszyscy uczestnicy festynu mogli podziwiać prace konkursowe.
W festynie uczestniczyły także swarzędzkie firmy. „Castorama” przygotowała kilka stoisk do majsterkowania. Dzieci mogły sadzić rośliny we własnoręcznie wykonanych skrzynkach, budować karmniki dla ptaków czy składać modele.
Najmłodsi mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych dla nich na parkingu przed pływalnią. Można było zjechać na pontonie z górki, poskakać na trampolinie, pobawić się w dmuchanym zamku, a najmłodsi mogli przejechać się kolejką.
Wieczór to przede wszystkim atrakcje dla młodzieży. Gwiazdą wieczory był zespół „Happysad”. Zespół został żywo przyjęty przez publiczność, gdyż znany jest ze swoich płyt „Wszystko jedno”, „Podróże z i pod prąd”, „Nieprzygoda”. Na Przystanku Woodstock zespół otrzymał nagrodę publiczności.
„Eko Babie Lato” to impreza niezwykle ciekawa, umiejętnie łącząca dydaktykę, kształtująca postawy proekologiczne u najmłodszych i starszych z dobrą zabawą.
Już teraz zapraszamy na „Eko Babie Lato” za rok.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *