Radio Poznań – jubileusz na rowerach i z kijkami

Imprezy rowerowe i nordic walkingowe organizowane przez Polskie Radio w Poznaniu pod szyldem Radia Merkury mają już wieloletnią tradycję i licznych wiernych uczestników. Od 2005 roku na obszarze Wielkopolski odbyło się już 30 rajdów rowerowych, w których czasami uczestniczyło nawet ponad 500 osób. Rowerzyści odwiedzili m.in. Wrześnię, Boszkowo, Dziewiczą Górę, Murowaną Goślinę, Konin, Puszczykowo, Kórnik, Złotkowo i Luboń. Trasy prowadziły atrakcyjnymi szlakami turystycznymi, np. przez Wielkopolski Park Narodowy i Puszczę Zielonkę.

Spotkania fanów nordic walkingu mają krótszą, bo 7-letnią tradycję i każdorazowo przebiegały na terenie miasta i gminy Swarzędz pod nazwą „Jesienny kijomarsz w Swarzędzu”.

W tym roku po raz pierwszy Radio Poznań postanowiło zrealizować obie imprezy jednego dnia ze wspólną metą nad Jeziorem Swarzędzkim przy pływalni „Wodny Raj”. Uczestnicy kijomarszu pójdą urokliwą Doliną Cybiny, a na rowerzystów czekać będą dwie trasy: krótsza – dla mniej wytrzymałych i dłuższa – dla zaprawionych cyklistów. Regulamin, karty zgłoszenia i mapki pojawią się we wrześniu na stronie internetowej Radia Poznań (www.radiopoznan.fm).

Na mecie przewidziano moc atrakcji dla uczestników: koncert zespołu Paweł Bączkowski & The Gold Country And Roll Band, ciepły poczęstunek i nagrody ufundowane przez Burmistrza Swarzędza i Radio Poznań. Planowana jest także krótka rywalizacja konkursowa pod hasłem „rowerzyści kontra kijomarszowcy” – oczywiście na wesoło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *