Świetna passa Unii trwa! Olimpia pokonana

Unici nie odpuszczają walki o awans i zdobywają kolejny komplet punktów. Siódmą wygraną z rzędu świętowali w Kole, gdzie pokonali Olimpię 1:0.

Podopieczni Pawła Boryczki bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w pierwszych dziesięciu minutach dwóch swarzędzan miało okazje sam na sam, których jednak nie dali rady wykorzystać. W 13. minucie po zamieszaniu piłka uderzyła poprzeczkę gospodarzy. Przed przerwą okazję miał jeszcze Krzysztof Stępiński. Niestety “Stępina” po ładnej akcji SKS-u strzelił za wysoko i futbolówka minęła bramkę.

Po zmianie stron “Duma Swarzędza” nie odpuszczała. W 50. minucie goście mieli klarowną sytuację, ale nie udało się jej zakończyć trafieniem. Jednak co się nie odwlecze, to nie uciecze.

W 63. minucie Unia miała rzut rożny. Kiedy piłka trafiła w pole karne Olimpii jeden z piłkarzy “niebiesko-białych” oddał strzał, niemniej został on zablokowany. Na szczęście do futbolówki dopadł Tomasz Neumann, który umieścił ją w siatce. Przez ostatnie dwadzieścia minut ostatni zespół IV ligi zyskał niewielką przewagę. Jednakże zawodnicy Olimpii nie potrafili właściwie spożytkować swojej energii i w efekcie nie mieli groźnych okazji. Koniec końców przyjezdni odnieśli skromne zwycięstwo 1:0. Warto zaznaczyć, że jest to trzecia wygrana w trzecim meczu pod wodzą trenera Pawła Boryczki. W kolejną sobotę Unici zmierzą się w Swarzędzu z drugą w tabeli Nielbą Wągrowiec.

Olimpia Koło – Unia Swarzędz 0:1 (0:0)

Bramka: Tomasz Neumann (63′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Filip Soboń, Krzysztof Stępiński, Mateusz Świergiel, Dominik Nowacki (60′ Mikołaj Nowak), Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski, Gerard Pińczuk, Mikołaj Kistowski (46′ Tomasz Węcławek), Hubert Goncerzewicz (85′ Mikołaj Remlein), Marcin Łażewski.

Jan Piechota

Fot. z rundy jesiennej


Tabela ligowa

MPktBrZ.R.P. RazemZ.R.P. DomZ.R.P. Wyjazd
1Lubuszanin Trzcianka276063-2218-6-312-1-06-5-3
2Nielba Wągrowiec275953-2818-5-48-3-310-2-1
3Unia Swarzędz275755-3318-3-611-1-17-2-5
4Centra Ostrów Wlkp.274550-3613-6-87-6-16-0-7
5Pogoń Nowe Skalmierzyce274554-4112-9-67-4-35-5-3
6Obra Kościan274540-2913-6-87-2-46-4-4
7LKS Gołuchów274248-3912-6-97-2-45-4-5
8Polonia Leszno274036-2511-7-97-5-34-2-6
9Tarnovia Tarnowo P.273841-3510-8-96-2-64-6-3
10Polonia Kępno273845-4512-2-137-1-75-1-6
11Victoria Września273741-3210-7-105-3-55-4-5
12Orkan Śmiłowo273739-4010-7-108-3-32-4-7
13Ostrovia Ostrów Wlkp.273741-4411-4-127-3-34-1-9
14Sokół Pniewy273332-5810-3-145-1-85-2-6
15Kotwica Kórnik273149-558-7-124-4-04-3-12
16KS Opatówek273128-418-7-125-5-53-2-7
17Warta Międzychód272642-576-8-135-4-41-4-9
18Krobianka Krobia272226-666-4-174-2-82-2-9
19Zjednoczeni Trzemeszno272034-556-2-195-0-81-2-11
20Olimpia Koło271131-662-5-202-4-90-1-11

 



Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: