Swarzędzkie Dziki zaczynają sezon!

Już 8 kwietnia 2019 r. o godzinie 17:00 na placu do street workoutu przy ul. Strzeleckiej w Swarzędzu nastąpi start sezonu Swarzędzkich Dzików. Grupa, zajmująca się kalisteniką, czyli ćwiczeniami wykorzystującymi masę własnego ciała, prowadzi treningi, podczas których każdy chętny może spróbować swoich sił oraz uzyskać wsparcie i dodatkową motywację od innych trenujących osób.

Choć Swarzędzkie Dziki są nieformalną grupą, to rozpoczynają już czwarty sezon swojej przygody z ćwiczeniami na świeżym powietrzu. Jak mówi Piotrek 'Skoczek’ Skokalski, przedstawiciel grupy i jeden z głównych propagatorów tego typu aktywności w Swarzędzu, treningi są praktycznie dla każdego: „Treningi są na poziomie amatorskim, idealne dla osób początkujących, ale też średnio-zaawansowanych, które już miały do czynienia ze street workoutem”. Co istotne, treningi są dostępne dla wszystkich zainteresowanych, są prowadzone nieodpłatnie, bez ograniczeń z uwagi na wiek czy płeć. Piotrek 'Skoczek’ Skokalski dodaje: „Wszystko odbywa się na świeżym powietrzu, ćwiczymy podciąganie, pompki, brzuszki, przysiady i dipy, cardio i inne dodatki. Do tego jest parking, jest polanka do biegania oraz ścieżka spacerowa wokół jeziora. Każdy znajdzie coś dla siebie”.

Grupa Swarzędzkie Dziki zbiera się już od 2016 roku, trenuje przez cały okres letni, tak długo, jak na to pogoda pozwoli, czyli zazwyczaj do października. Warto zauważyć, że Swarzędzkie Dziki są otwarte na współpracę. Do tej pory odbywały się wspólne treningi choćby z grupą Street Workout Swarzędz, a także z reprezentantami innych dyscyplin, jak choćby Kohorta Swarzędz, czy też z przedstawicielkami Pole Dance Euphoria. Dla osób pragnących się rozruszać po okresie zimowym, street workout może się okazać doskonałym rozwiązaniem i ciekawą alternatywą.

Więcej informacji na temat aktywności grupy Swarzędzkie Dziki można znaleźć na ich profilu na Facebooku – kliknij TUTAJ.Swarzędzkie Dziki 

 

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *