Pobiegną dla chorych

Już w sobotę, 20 stycznia 2018 r., nad Maltą odbędzie się XII Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem. W biegu, którego dystans wyniesie około 5,5 km, weźmie udział 380 uczestników. Choć pierwotnie organizatorzy, Drużyna Szpiku, zakładali, że wystartuje 300 biegaczy, to ze względu na duże zainteresowanie zwiększono pulę o dodatkowe 80 miejsc. Wiele wskazuje na to, że gdyby dodatkowa pula była dwukrotnie większa, to i tak ostatecznie miejsc by zabrakło.

Podczas biegu, który wystartuje o godz. 17:00 spod trybun Toru Regatowego, nie będzie pomiaru czasu, nie będzie też się liczyło kto pierwszy minie linię mety. Najważniejszy ma być udział i dobra zabawa, a przede wszystkim szczytny cel – wsparcie podopiecznych Drużyny Szpiku – bowiem opłata startowa, którą każdy rejestrujący się zawodnik musiał uiścić, zostanie przeznaczona właśnie dla potrzebujących.

Ciekawostką jest, że podczas biegu wszyscy uczestnicy będą mieli ze sobą źródło światła, czy to pod postacią latarki, czołówki, czy innej lampki. W ten sposób rozświetli się w sobotę poznańska Malta, a pośród biegaczy znajdzie się przynajmniej kilkunastu mieszkańców Swarzędza. Zachęcamy do kibicowania!

Więcej informacji można znaleźć tutaj i na stronie wydarzenia w serwisie Facebook.

Regulamin biegu jest dostępny pod tym linikiem.

(źródło grafiki: strona wydarzenia w serwisie Facebook)

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *