Swarzędzki DKF zaprasza na „Lato w Prowansji”

Zapraszamy do Swarzędzkiego Dyskusyjnego Kluby Filmowego już w najbliższy wtorek  – 13 sierpnia na godz. 19:00.

Wakacje w pełni. Trwa piękne lato, więc dopełniamy ten sielankowy czas latem również na ekranie.  „Lato w Prowansji” („Avis de mistral”) to wzruszająca, pełna pozytywnej energii, ciepła i humoru podróż do jednego z najbardziej malowniczych zakątków na świecie – słonecznej Prowansji. W roli ekscentrycznego dziadka, który parze zbuntowanych i uzależnionych od smartfonów nastolatków daje prawdziwą szkołę życia (i uczuć) – niezawodny Jean Reno, znany choćby z „Faceci od kuchni” czy „Leon zawodowiec”.

Mieszkający w Paryżu Lea i Adrian są typowymi nastolatkami – nieco zagubieni, zbuntowani, nierozłączni ze swoimi tabletami i smartfonami. Gdy okazuje się, że małżeństwo ich rodziców wisi na włosku, zostają wysłani z młodszym braciszkiem na południe Francji, do dziadka, którego nie wiedzieli od lat. Paul (Jean Reno) okazuje się dziarskim, choć nieco zrzędliwym starszym panem. Dziadek zafunduje wnukom-mieszczuchom twardą lekcję życia, organizując im niezwykłe wakacje, których nigdy nie zapomną.

Wzorem lipcowego spotkania, kontynuujemy zabawę-quiz dla Państwa, której nagrodą będzie butelka z napojem prosto z Francji. Tym razem zapytamy o głównego bohatera wieczoru, czyli Jeana Reno.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *