Swarzędzka Trójka Szachowym Mistrzem Polski!

Młodzi szachiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Swarzędzu zapisali się na kartach historii, zdobywając tytuł Drużynowego Mistrza Polski w X Turnieju Finałowym ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole” – Swarzędzka Trójka Szachowym Mistrzem Polski!

10 czerwca 2024 r. w Warszawie odbył się X Turniej Finałowy ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. W zawodach wzięło udział 719 uczestników z 69 szkół. Swarzędz i województwo wielkopolskie reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Swarzędzu, która 25 maja 2024 r. zajęła I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski szkół projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”.

W turnieju  finałowym wzięło udział 10 szachistek i szachistów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Swarzędzu: Amelia Pluta, Natalia Walczak, Sofiia Venhrova, Dmytro Chumanov, Robert Karski, Wojciech Czerwiński, Michał Brona, Adam Górny, Jan Rachowski i Henryk Różewski. Młodzi zawodnicy zmagali się ze swoimi przeciwnikami w VII rundach, a zdobyte przez nich punkty w klasyfikacji drużynowej (35,5 pkt) pozwoliły na zajęcie pierwszego miejsca, wyprzedając Szkołę Podstawową nr 48 z Krakowa o 1pkt. Szczegółowa tabela z wynikami dostępna jest na stronie Polskiego Związku Szachowego

Szkoła Podstawowa nr 3 w Swarzędzu została Drużynowym Mistrzem Polski projektu ” Edukacja przez szachy w szkole”. Ponadto Natalia Walczak, Amelia Pluta i Robert Karski zostali wicemistrzami Polski w swoich kategoriach wiekowych.

Sukces młodych szachistów jest zwieńczeniem ciężkiej pracy i zaangażowania całej drużyny, a także ich trenera. Do zawodów uczniów przygotował Aleksander Wiatr – nauczyciel, miłośnik szachów, gier planszowych i brydża, który od lat prowadzi zajęcia szachowe w ramach Uczniowskiego Klubu Sportowego w Szkole Podstawowej nr 3 w Swarzędzu.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Swarzędzka Trójka Szachowym Mistrzem Polski
Swarzędzka Trójka Szachowym Mistrzem Polski!
Swarzędzka Trójka Szachowym Mistrzem Polski
Swarzędzka Trójka Szachowym Mistrzem Polski!

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *