Swarzędzcy seniorzy na gali „Botanicznej Piątki 2017”

7 listopada br. swarzędzcy seniorzy uczestniczyli   w gali​ ​podsumowującej​ cykl Botanicznej Piątki 2017. Odbyła się  ona w Nowym Pawilonie na​​ terenie Ogrodu​ ​ Botanicznego w Poznaniu. Swarzędzanie  jako nieliczni spośród zawodników ukończyli cały cykl, który obejmował trzy edycje: wiosenną 1.04, letnią 12.08 i jesienną 28.10.2017. Jego organizatorami byli: ad+/ biegi.wlkp;  i  Ogród Botaniczny UAM w Poznaniu.

Impreza miała na celu popularyzację biegania i spacerów z kijkami -​ najprostszych​ form​​ ruchu​ oraz​ ​rekreacji​ ruchowej​ ​ jako​ elementów zdrowego trybu życia, a także zapoznanie się z​​ walorami​ ​ krajobrazowymi​ Ogrodu​ ​ Botanicznego UAM w Poznaniu.​ Trasa zawodów: 5 km – to trzy pętle o twardej nawierzchni, po terenie Ogrodu Botanicznego, oznaczona taśmą biało-czerwoną z tablicami wskazującymi kierunek biegu. Start i meta w okolicy Starego Pawilonu. Nad prawidłowym​ ​ przebiegiem rywalizacji oraz bezpieczeństwem biegaczy i kijkarzy czuwali sędziowie i ratownicy. Na mecie na wszystkich czekały pamiątkowe medale, ciepłe i zimne napoje​ oraz​​ słodki​ poczęstunek.

Na wstępie gali podsumowującej podano, że w cyklu wzięło udział 651 osób: 552 biegaczy (293 kobiet i 259 mężczyzn) i 99 kijkarzy (66 kobiet i 33 mężczyzn). Ze Swarzędza biegły 4 panie i 5 panów, a z kijkami wędrowała czwórka seniorów, przy czym trójka spośród nich ukończyła cały cykl (3 edycje). Przyznano nagrody w klasyfikacji​​ generalnej. Warunkiem​​ sklasyfikowania​ w​ cyklu​ ​ było​ ukończenie​ dowolnych​ ​ dwóch​ ​ biegów, a każdy uczestnik kończący trzy biegi cyklu otrzymał pamiątkowy drewniany medal.

Na zakończenie gali podano terminy przyszłorocznych zawodów, propozycje zmian w regulaminie, włączenie do cyklu biegu nocnego, korzystniejszych wcześniejszych zapisów na całość. Podkreślono też, że w biegach i wędrowaniu z kijkami przez poznański Ogród Botaniczny wzięło udział łącznie z biegiem nocnym 1205 osób.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *