Swarzędzanki triumfują

Korona Polski Nordic Walking to cykl imprez dla miłośników chodzenia z kijami rozgrywanych w ciągu całego roku. W  jego ramach odbywają się zawody o Korony Zachodu, Północy, Wschodu i Południa.

W niedzielę 16 czerwca na terenie  kompleksu hotelowo-wypoczynkowego Olandia na Pojezierzu Sierakowsko-Międzychodzkim odbyły się kolejne zawody Nordic Walking w ramach rozgrywek Korony Polski – Korony Zachodu. Korona Zachodu to cykl 8 marszów od 11 maja w Szczecinie przez Puszczykowo (25 maja), Olandię (16 czerwca). Kolejne zawody rozgrywane  będą w Węgorzynie, Lubaszu, Barlinku, Rożnowicach. Cykl imprez zakończony zostanie 9 listopada w Pleszewie. Zawodniczki i zawodnicy mają do wyboru 2 dystanse 5 i 10 km. Wyjątkiem były  zawody w Olandii, gdyż zawodnicy maszerowali na dystansach 6,2 km i 12 km.

Dużym sukcesem zakończył się występ w Olandii swarzędzanek, które w swojej kategorii zajęły miejsca:  1 (Danuta Choryńska) i 2 (Wanda Dembowiak).

25 maja w Puszczykowie odbyły  się zawody Korony Zachodu. Zawodniczki i zawodnicy  startowali na dwóch dystansach 5,1 km i 9,9 km w kategoriach open oraz wiekowych. Po raz pierwszy rozgrywany był  bieg przełajowy na dystansie 5 km.

Najwięcej imprez rozgrywanych jest w ramach Korony Zachodu, gdyż właśnie Wielkopolska i Polska zachodnia zapoczątkowały rozwój tej dyscypliny w naszym kraju. Imprezą towarzyszącą Koronie Zachodu w Puszczykowie były Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych Nordic Walking. . Na podium stanęły też swarzędzanki, zajmując drugie  (Danuta Choryńska)i trzecie miejsce (Wanda Dembowiak) w swojej kategorii.

Na mecie w Puszczykowie  zawodniczki i zawodników witał, dekorował medalami i wręczał puchary burmistrz Andrzej Balcerek, były reprezentant Polski w lekkiej atletyce.

W czasie zawodów odbywała się również  aukcja przedmiotów na rzecz Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej “Zakon Maltański”.  Do tej pory zebrano 43363,00 zł. Ostatnim punktem imprezy była dekoracja zawodników. W marszach wzięły udział 253 osoby, najmłodszy miał 6 lat

Wśród uczestników imprez o Koronę Polski – Koronę Zachodu licznie uczestniczą również miłośnicy marszu z kijami z Suchego Lasu i Kiekrza.

Fot. P.Ch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *