Swarzędzanki na podium Korony Polski Nordic Walking – Korony Zachodu

Korona Polski Nordic Walking to cykl imprez rozgrywanych w ciągu całego roku. W ramach cyklu odbywają się zawody o Korony Zachodu, Północy, Wschodu i Południa. 25 maja w Puszczykowie odbywały się zawody Korony Zachodu. Zawodnicy startowali na dwóch dystansach 5,1 km i 9,9 km w kategoriach open oraz wiekowych. Po raz pierwszy rozgrywany był był bieg przełajowy na dystansie 5 km. Najwięcej imprez rozgrywanych jest w ramach Korony Zachodu, gdyż właśnie Wielkopolska i Polska zachodnia zapoczątkowały rozwój tej dyscypliny w naszym kraju. Zawody o Koronę Zachodu rozgrywane są w tym roku w Szczecinie, Puszczykowie, Olandii, Węgorzynie, Lubaszu, Barlinku – Mistrzostwa Polski, Rożnowicach i Pleszewie.

Dużą imprezą towarzyszącą Koronie Zachodu w Puszczykowie były Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych Nordic Walking.

Na mecie w Puszczykowie przez cały czas witał na mecie burmistrz Andrzej Balcerek, były reprezentant Polski w lekkiej atletyce, który wręczał medale dekorował nagrodzonych.

W czasie zawodów odbywała się również  aukcja przedmiotów na rzecz Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej „Zakon Maltański”.  Do tej pory zebrano 43363,00 zł. Ostatnim punktem imprezy była dekoracja zawodników. W marszach wzięły udział 253 osoby, najmłodszy miał 6 lat. Na podium stanęły też swarzędzanki, zajmując drugie i trzecie miejsce w swojej kategorii.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *