Swarzędzanki na podium Korony Polski Nordic Walking

Korona Polski Nordic Walking to cykl imprez rozgrywanych w czasie całego roku o korony Zachodu, Południa, Północy i Wschodu.W sobotę 24 sierpnia w Lubaszu w Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim rozegrane zostały kolejne w cyklu zawody o Koronę Zachodu Polski NW.

Zawodnicy zmagali się nie tylko z przeciwnikami, ale również z upalną pogodą,  na dwóch dystansach 5 km i 10 km. W czasie zawodów rozgrywany był również bieg na 5 km oraz biegi dziecięce.  Pogoda była męcząca, ale również piękna. Impreza zostanie zapisana w historii jako zmagania w słonecznym Lubaszu.

W bieżącym roku zostały w walce o Koronę Zachodu Polski NW do rozegrania jeszcze  zawody w Barlinku, Rożnowicach i Pleszewie. Za nami już zmagania w Szczecinie, Puszczykowie, Olandii, Węgorzynie i dzisiaj w Lubaszu.

Kolejne zawody rozgrywane w Barlinku będą miały szczególny charakter, gdyż walka toczyć się będzie równocześnie o Korony, Zachodu, Wschodu, Północy i Południa Polski NW.

W zawodach w Lubaszu brała udział także reprezentacja naszego miasta. Występ zakończył się dużym sukcesem, gdyż dwie Panie stanęły na podium w swoich kategoriach – Danuta Choryńska – 2 miejsce i Wanda Dembowiak – 3. Uczestnikom zawodów przez cały czas trwania imprezy towarzyszył i wręczał puchary wójt gminy Lubasz Marcin Filoda.

Warto dodać, że sporym zainteresowaniem zawodników,  ich rodzin i sporego grona wczasowiczów  z ośrodka wypoczynkowego nad jeziorem w Lubaszu cieszyły się pokazowe walki „piastowskich wojów”.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *