Spacerem dla zwierząt

W sobotę 15 lutego 2020 r. odbędzie się XXIII Wielkopolski Rajd „Dokarmiamy zwierzęta”. Organizatorami rajdu są Oddział Środowiskowy PTTK Poznań-Nowe Miasto im. Franciszka Jaśkowiaka oraz Osiedlowe Koło PTTK „Łaziki” przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu.

Rajd przewiduje trzy trasy:

Trasa I – piesza.

Trasa przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Około 4 km.

Start: godz. 10.00 Poznań (Malta-początkowa stacja Kolejki Maltańskiej) – wzdłuż Jeziora Maltańskiego.

Trasa II – rowerowa. Około 15 km w jedną stronę

Start: godz.10:00 Poznań (Pomnik Armii Poznań) – Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan – Fara Poznańska – most Św. Rocha – Malta – KSW Poznań ul. Mińska 32.

Trasa III – dowolna.

Uczestnicy wędrują samodzielnie (pieszo, rowerami, samochodami) na wybranej przez siebie trasie. Winni się zgłosić na mecie najpóźniej do godz. 12.30.

Zgłoszenia przyjmowane są pocztą elektroniczną na adres: eugeniuszjacek.1@wp.pl do dnia 13 lutego 2020 roku do godz. 17:00. Zgłaszający określa trasę.

Opłata wynosi 8 zł od osoby. W ramach opłaty uczestnicy otrzymują: znaczek rajdowy, ciepły posiłek, punkty na OTP i KOT, nagrody w konkursie na najładniejszą budkę lęgową i karmnik, puchary dla najliczniejszych drużyn.

Na mecie odbędzie się konkurs na najładniejszą budkę lęgową i karmnik. Uczestnicy rajdu zabierają ze sobą karmę dla zwierząt, która przekazana zostanie Dyrekcji ZOO w Poznaniu.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *