Prelekcja o Wincentym Wierzejewskim i 101 rocznica śmierci Józefa Kunerta

Prelekcja o Wincentym Wierzejewskim

Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego, wspólnie z Biblioteką Publiczną w Swarzędzu, zorganizowało, 4 lutego br., prelekcję Wawrzyńca Wierzejewskiego pt. Wspomnienie o Wincentym Wierzejewskim. Bohaterem wykładu był artysta malarz i rzeźbiarz, współtwórca skautingu i harcerstwa w Poznaniu i Wielkopolsce, założyciel i komendant Polskiej Organizacji Wojskowej zaboru pruskiego, zbrojnej konspiracji przygotowującej Powstanie Wielkopolskie. Prochy Wincentego Wierzejewskiego (1889-1972), zostały uroczyście pochowane na poznańskiej Skałce w grudniu 2019 roku.

W czasie spotkania prezes swarzędzkiego Koła TPPW Arkadiusz Małyszka wręczył legitymację nowemu członkowi Towarzystwa Janowi Strychalskiemu.

101 rocznica śmierci Józefa Kunerta

Natomiast w 101 rocznicę śmierci Józefa Kunerta, swarzędzkie Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego zaprasza na mszę św., w sobotę 15 lutego br. o godz. 18, do kościoła p.w. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Zginął on 15 lutego 1919 r. pod Grójcem Wielkim, a jego grób znajduje się w Swarzędzu, na cmentarzu przy ul. Poznańskiej. Po mszy zostanie zapalony symboliczny znicz na grobie wojennym Józefa Kunerta.

 

Arkadiusz Małyszka
Prezes Koła TPPW
w Swarzędzu

Fot. Halina Staniewska

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *