Wyjątkowy dzień w Paczkowie – 100-lecie Szkoły Podstawowej i festyn

Miniona sobota, 3 czerwca 2023, to był wyjątkowy dzień w Paczkowie, a to dlatego, że każdy mógł uczestniczyć w kilku wydarzeniach. Przed południem społeczność szkolna zorganizowała kulminacyjne spotkanie z okazji obchodów 100-lecia istnienia polskiej szkoły w Paczkowie.

Podczas uroczystości na którą przybyli zaproszeni goście, w tym burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek, mogliśmy usłyszeć ciekawe historie byłych dyrektorów czy absolwentów/mieszkańców Paczkowa. Na koniec wszyscy mogli zobaczyć występ artystyczny przygotowany przez uczniów, a także skosztować jubileuszowego tortu. Na zakończenie zaproszeni goście mogli zwiedzić obecne i dawne mury szkolne. W jednym z budynków szkolnych obecnie znajduje się Biblioteka Publiczna i Świetlica Wiejska.

Po południu w terenie wspomnianej świetlicy i boisku szkolnym rozpoczął się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Sołtysa i Radę Sołecką. Jak co roku frekwencja była wyjątkowo duża. Wiele dzieci z rodzinami chętnie korzystała z przygotowanych atrakcji. Nie zabrakło wielu dmuchańcy czy fajnych gier i zabaw. Na terenie Świetlica mieszkańcy mogli skorzystać z food-trucków, które coraz częściej goszczą w Paczkowie. Natomiast pod wiatą Sołtys i Rada Sołecka raczyła mieszkańców pyszną kawą, słodkościami czy popcornem. Od godziny 18.00 rozpoczęła się Dyskoteka Plenerowa, na początku dla najmłodszych mieszkańców, a później dla młodzieży i dorosłych. Muzyka grała do późnych godzin wieczornych. Cały dzień atrakcji zakończył się wspólnym sprzątaniem terenu przy udziale młodzieży za co bardzo dziękujemy.

Jacek Bura

Wyjątkowy dzień w Paczkowie
Wyjątkowy dzień w Paczkowie – 100-lecie Szkoły Podstawowej i festyn. Fot. Tomasz Plenzler.
Wyjątkowy dzień w Paczkowie
Wyjątkowy dzień w Paczkowie – 100-lecie Szkoły Podstawowej i festyn. Fot. Jacek Bura.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *