Skuteczny antyperspirant, który sprawdzi się w trakcie aktywności fizycznej

Skóra zarówno kobiet, jak i mężczyzn potrzebuje uwagi. Podczas swojej codziennej pielęgnacji panowie, tak samo jak panie powinni uwzględnić używanie antyperspirantu, który pozostawi uczucie świeżości na długi czas, tym samym zwiększając komfort życia. Skuteczny antyperspirant powinien działać przez przynajmniej 24 godziny, nawet w trakcie wzmożonej aktywności fizycznej.

Skuteczny antyperspirant – czyli jaki?

Skuteczny antyperspirant powinien dawać poczucie świeżości przez długi czas. Pocenie to naturalny proces, jednak może powodować dyskomfort, szczególnie u osób, które zmagają się z nadmierną potliwością. Nieprzyjemny zapach oraz mokre plamy pod pachami mogą obniżać pewność siebie oraz powodować, że przestaniemy się czuć swobodnie. Aby uniknąć tego problemu, należy dobrać antyperspirant indywidualnie do swoich potrzeb.

Zdarzają się sytuacje, że antyperspiranty powodują uczulenie – w takim przypadku warto zdecydować się na zakup bezzapachowego kosmetyku. Ryzyko wystąpienia uczulenia zostaje wtedy znacznie zmniejszone, szczególnie wtedy, gdy dotychczas używanie kosmetyków nie powodowało reakcji alergicznych.

Czym różni się dezodorant od antyperspirantu?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że dezodorant i antyperspirant to nie jest to samo. Podstawową różnicą między dezodorantami a antyperspirantami jest fakt, że dezodoranty zalecane są dla osób, których potliwość nie jest duża, natomiast korzystanie z antyperspirantów zaleca się osobom, które zmagają się z nadmierną potliwością. Taki podział wynika z faktu, że dezodoranty nie blokują pocenia, a ich zadaniem jest jedynie blokowanie nieprzyjemnego zapachu. Kosmetykami o działaniu blokującym pocenie są antyperspiranty, które oprócz substancji bakteriobójczych i zapachowych zawierają także związki ograniczające wydzielanie potu. Skuteczny antyperspirant to taki, który chroni naszą skórę nawet przez cały dzień – do momentu, kiedy nie zostanie zmyty ze skóry.

Czy forma antyperspirantu ma znaczenie?

Na rynku istnieje wiele rodzajów antyperspirantów – m.in. w sprayu, w kulce, w sztyfcie. Forma antyperspirantu nie ma jednak znaczenia. Tylko od nas zależy, na jaki rodzaj kosmetyku się zdecydujemy. Antyperspiranty w sztyfcie mają bardzo łagodne, delikatne działanie i są bardzo wygodne do używania w ciągu dnia, podobnie jak antyperspiranty w kulce – użycie ich nie wymaga zdjęcia ubrań. Natomiast zaletą antyperspirantu w sprayu jest fakt, że wysycha on najszybciej ze wszystkich oraz pozostawia najmniej śladów.

Czym się różni antyperspirant męski od damskiego?

Zarówno antyperspiranty męskie, jak i antyperspiranty damskie działają tak samo – ich zadaniem jest zapobieganie nadmiernemu poceniu oraz zapewnienie odpowiedniej ochrony podczas wysiłku fizycznego. Antyperspiranty dla kobiet i mężczyzn mogą wykorzystywać te same formuły, w tym głównie sole glinu, substancje bakteriobójcze oraz substancje absorbujące. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę antyperspirantów zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, także do skóry delikatnej i wrażliwej.

skuteczny antyperspirant

A aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *