Co ile wymiana pompowtryskiwaczy?

Co ile wymiana pompowtryskiwaczy? Wymiana pompowtrysków przypada mniej więcej po upływie 200 tys. km przebiegu i w momencie, kiedy są one całkowicie wyeksploatowane. Jednak zużycie części czy drobne uszkodzenia nie oznaczają jeszcze konieczności zakupu nowych części, gdyż istnieje możliwość kompleksowej regeneracji pompowtryskiwaczy.

Dzięki tej usłudze przywrócimy im nie tylko całkowitą sprawność, ale i parametry podobne fabrycznie nowym podzespołom. Skuteczność regeneracji zawdzięczamy przede wszystkim gruntownym oględzinom, czyszczeniu części ultradźwiękami i wymianie niesprawnych elementów. Bardzo ważną rolę odgrywa również prawidłowa kalibracja pompowtryskiwaczy oraz testy na stanowisku probierczy, których zadaniem jest weryfikacja funkcjonalności pompowtrysków. Na profesjonalną pomoc w przypadku awarii pompowtryskiwaczy możemy liczyć w Bosch Service Pawlik, który od niemalże 30 lat zajmuje się naprawą podzespołów układu paliwowego w silnikach Diesla. Najnowocześniejszy park maszynowy w Polsce oraz bieżąco szkolona kadra gwarantują najwyższą jakość usług.

Zdarza się jednak też tak,że poziom uszkodzeń sprawia, że naprawa / regeneracja pompowtrysków staje się nieopłacalna. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest zakup regenerowanych lub nowych podzespołów, które także znajdziemy w ofercie Bosch Service Pawlik. W swoim sklepie internetowym dysponują oryginalnymi częściami oraz zamiennymi w dobrej jakości i atrakcyjnej cenie. Wystarczy zadzwonić do serwisu i podać numer VIN pojazdu, aby fachowcy szybko i sprawnie dobrali podzespoły dedykowane konkretnemu modelowi samochodu.

Warto więc zwrócić uwagę na pierwsze objawy awarii układu wtryskowego i szybko je wyeliminować, zanim narazimy się na wysokie koszty naprawy. Diagnostyka pompowtryskiwaczy jest więc niezbędna, kiedy napotkamy na trudności z uruchomieniem auta, moc i osiągi będą ewidentnie słabsze, silnik zacznie pobierać więcej paliwa, szarpać i nietypowo drgać. Usterka wiąże się także z większym dymieniem z wydechu, falowaniem obrotów i głośniejszą pracą jednostki napędowej.

Co ile wymiana pompowtryskiwaczy
Co ile wymiana pompowtryskiwaczy?

Aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ. 

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *