Skrzyżowanie ulic Kórnickiej i Transportowej całkowicie zamknięte 18 lipca!

Uwaga kierowcy, w sobotę 18 lipca, skrzyżowanie ulic Kórnickiej i Transportowej zostanie całkowicie zamknięte dla ruchu. Będą objazdy.

Tym razem kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia w związku z budową ronda łączącego ruchliwą ul. Kórnicką z ul. Transportową. 18 lipca, w sobotę, w godzinach 7:00 – 15:00 skrzyżowanie ulic Kórnickiej i Transportowej zostanie całkowicie zamknięte i nie będzie możliwości przejazdu w żadnym kierunku.

Urząd Miasta i Gminy wyznaczył objazd dla samochodów osobowych. Kierując się z Zalasewa do Garbów będzie można przejechać ulicami: Planetarną, Transportową, Michałówka, a dalej Łozinową i Akacjową. Tutaj udostępniona została mapa objazdu.

Na ten czas zostanie też zmieniona trasa autobusów 484 i 494. Będą one kursować w obu kierunkach ulicami: Rondo Raczyńskiego, Graniczna, Kupiecka, Planetarna, Os. Leśne. Przystanki autobusowe zlokalizowane przy ul. Kórnickiej, Tuleckiej a także Garby Małe i Garby Wielkie zostaną wyłączone.

Budowane rondo znacznie usprawni komunikację drogową w tym rejonie gminy. Silnie rozbudowujące się Zalasewo i Garby zwiększają ruch. Wyremontowana ulica Transportowa stanowi też dobrą alternatywę dla dojeżdżających do Poznania, dzięki której nie muszą przejeżdżać przez centrum Swarzędza. Rondo na pewno ułatwi życie kierowcom w tej okolicy. O jego budowie pisaliśmy już wcześniej – tutaj link.

Inwestorem jest Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu, a wykonawcą firma Iveston z Obornik. Wykonawca został wyłoniony w przetargu, a koszt inwestycji to około 2,5 mln zł. Pierwotnie zakładano, że uda się zakończyć remont jeszcze przed wakacjami, wystąpiły jednak niewielkie opóźnienia. Inwestycja jest już w końcowej fazie.

Budowa ronda stanowi kolejny, trzeci etap przebudowy ul. Transportowej. Do tej pory wykonano prace na odcinku przeszło 1,5 km, od ul. Borówki na granicy z Poznaniem, do ul. Kórnickiej.

A tak budowa ronda wyglądała jeszcze w maju:

skrzyżowanie ulic całkowicie zamknięte

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *