40 lat Misia Uszatka – Przedszkole nr 2 w Swarzędzu obchodziło jubileusz

W piątek, 3 czerwca 2022 roku, Przedszkole nr 2 imienia Misia Uszatka w Swarzędzu uroczyście obchodziło swój okrągły jubileusz – 40 lat.

Piątkowym popołudniem w Przedszkolu nr 2, zlokalizowanym na osiedlu Czwartaków w Swarzędzu, odbyła się uroczystość z okazji 40-lecia placówki. Jubileusz połączony był z uroczystością zakończenia nauki najstarszej grupy. I to właśnie występ przedszkolaków, które od września zaczną edukację w szkole podstawowej, stanowił najważniejszą, artystyczną część programu obchodów.

40 lat Misia Uszatka
40 lat Misia Uszatka – Przedszkole nr 2 w Swarzędzu obchodziło jubileusz

W sali, obok tłumnie zgromadzonych rodziców, zasiedli również zaproszeni goście: wielkopolski wicekurator oświaty Zbigniew Talaga, burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek, przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Czachura, a także zastępca burmistrza Tomasz Zwoliński i kierownik Wydziału Edukacji UMiG Dorota Zaremba.

Spotkanie otworzyła dyrektor przedszkola Małgorzata Ćmakowska. Po powitaniu gości zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy przy występach dzieci. Zebrani z radością oklaskiwali dzieci, choć niejednemu z rodziców zakręciła się łza w oku. W dalszej części spotkania goście wręczyli kwiaty na ręce dyrektor przedszkola oraz listy gratulacyjne, a także życzenia kolejnych pięknych jubileuszy. Burmistrz Szkudlarek oficjalnie w ramach prezentu urodzinowego, przekazał też do użytku nową piaskownicę ze zjeżdżalnią, którą dzieci już zdążyły przetestować i są z niej bardzo zadowolone (jest to informacja z pierwszej ręki!).

40 lat Misia Uszatka
40 lat Misia Uszatka – Przedszkole nr 2 w Swarzędzu obchodziło jubileusz

Rodzice również dołączyli się do podziękowań pani dyrektor i całej kadrze, życząc dalszej owocnej pracy. Natomiast w ramach ostatniego akcentu części oficjalnej jubileuszu, dyrektor Ćmakowska, wręczyła dyplomy Przyjaciół Przedszkola rodzicom, którzy mocno angażowali się w jego życie.

40 lat Misia Uszatka – Przedszkole nr 2 w Swarzędzu obchodziło jubileusz
40 lat Misia Uszatka – Przedszkole nr 2 w Swarzędzu obchodziło jubileusz

Na koniec rodzice udali się do sali dydaktycznej, w której dzieci, z przedszkolaków stały się absolwentami przedszkola, otrzymały bowiem stosowne dyplomy. Były wspólne zdjęcia, prezenty dla mamy i taty. Choć dzieci spotkają się w swojej sali w poniedziałek, jak dawniej, to jednak oficjalnie pożegnały się już z ukochanym przedszkolem. I choć przed nimi jeszcze wiele emocji i wrażeń, to na pewno długo będą nucić refren hymnu przedszkola:

Bo Misia Uszatka przedszkole imię ma
i z Misiem Uszatkiem wesoło mija czas.
Bo Misia Uszatka kocha każdy z nas,
bez misia Uszatka smutny byłby czas…

W imieniu redakcji portalu swarzedz24.pl i miesięcznika informacyjno-ogłoszeniowego Informator Swarzędzki składamy Dyrekcji i Kadrze Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Swarzędzu, najserdeczniejsze życzenia wszystkiego co najlepsze z okazji 40-lecia działalności. Pragniemy również podziękować za wysiłek i zaangażowanie w wychowanie i opiekę naszych małych swarzędzan.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *