Piknik na Swarzędzkim Szlaku Meblowym – 5 czerwca poznamy stolarstwo

5 czerwca 2022 w pawilonie Cechu Stolarzy Swarzędzkich odbędzie się Piknik na Swarzędzkim Szlaku Meblowym – impreza dla dzieci i dorosłych.

Piknik na Swarzędzkim Szlaku Meblowym odbędzie się 5 czerwca w godzinach 15:00 – 19:00, w pawilonie Cechu Stolarzy Swarzędzkich, ul. Wrzesińska 41. Uczestnicy wydarzenia poznają dawne techniki stolarstwa i dowiedzą się wielu ciekawych oraz praktycznych rzeczy dotyczących mebli i rzemiosła meblarskiego. Ponadto będzie można wziąć udział w wielu konkursach stolarskich, ale nie tylko.

Na dziedzińcu pawilonu będzie można wziąć udział w pokazach, warsztatach i konkursach. Wśród nich będą między innymi stoiska:

  • Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki, gdzie będzie można min. wziąć udział w warsztatach stolarskich, poznać ciekawe fragmenty historii Swarzędza i swarzędzkiego rzemiosła, odbyć wirtualny spacer po swarzędzkim rynku.
  • Cechu Stolarzy Swarzędzkich zaprezentuje min. narzędzia stolarskie, pokaże jak poddać meble renowacji oraz jak wykonać intarsję.
  • z konkursami i zabawami: drewniane mega puzzle, mega jenga, mega bierki, wbijanie gwoździ na czas, piłowanie drewna, narty wieloosobowe, kredka współpracy i inne.

Najważniejszą atrakcją pikniku ma być budowa Maszyny Goldberga – gigantycznego urządzenia, swoistego perpetuum mobile, którego wprawienie w ruch wyniknie z zespołowej współpracy.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *