Seniorki Lidera zakończyły udział w 1 Lidze Kobiet na poziomie Play-Off

Seniorki Lidera zakończyły swój udział w rozgrywkach 1LK na poziomie fazy Play-Off. Przypomnijmy, że po rundzie zasadniczej Liderki miały na swoim koncie 14 zwycięstw i 10 porażek i był to identyczny bilans jak zespołów RMKS Xbest Rybnik oraz AZS Politechnika Korona Kraków. Niestety z małej tabelki swarzędzanki uplasowały się na szóstym miejscu i w pierwszej rundzie play-off przyszło im się zmierzyć z trzecim zespołem grupy B Contimax MOSiR Bochnia.

Niestety terminy meczów kolidowały z półfinałem Mistrzostw Polski Juniorek U17K, a połowa pierwszoligowego zespołu to właśnie juniorki i mecze musiały zostać rozegrane 4 i 6 kwietnia. Po młodych swarzędzankach było widać trudy turnieju półfinałowego, a jeszcze w pierwszym meczu nie zagrała Karolina Maj.

W pierwszym meczu w Bochni swarzędzanki dobrze rozpoczęły i prowadziły po pierwszej kwarcie 17:14, a najwyżej 22:17 w drugiej. Potem do głosu doszły gospodynie, które objęły prowadzenie, którego nie oddały do końca spotkania. W trzeciej kwarcie akcje toczyły się kosz za kosz, ale ostatecznie to zawodniczki z Bochni wygrały 70:55. Punktowały w tym meczu: Wdowiuk 14, Ratajczak i Pisera po 10, Wojdalska 9, Kubiak 8, Kupczyk i Cabańska po 2.

W czwartek 6 kwietnia odbył się drugi mecz serii. Tylko zwycięstwo przedłużało nadzieje swarzędzanek. Znowu pierwsza kwarta dla Liderek 16:14, ale w drugiej to rywalki lepiej punktowały i prowadziły po 20 minutach 37:30. Całą trzecią kwartę utrzymuje się kilkupunktowa przewaga gości, która na koniec trzeciej kwarty wynosiła tylko 4 pkt. W czwartej kwarcie Liderki niesione fantastycznym dopingiem zniwelowały stratę do 1 oczka 62:63 i miały rzuty na objęcie prowadzenia, ale niestety w tym momencie gra w ataku się zacięła, a rywalki zdobyły jeszcze 9 punktów i wygrały ostatecznie 74:62. Punkty w tym meczu rzuciły: Wojdalska 18, Ratajczak 12 + 13 zbiórek, Pisera 11, Wdowiuk 9 + 12 zbiórek, Maj K. 6, Kubiak 6.

Bochnia była o te pare punktów lepsza w obydwu meczach i zasłużenie awansowała dalej, ale na pewno młody swarzędzki zespół przez cały sezon zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Licznie gromadząca się swarzędzka publiczność przeżyła wiele emocjonujących meczów.