Reiss Cup 2016

5 wyjątkowych weekendów, 6649 uczestników, tłumy kibiców i niezliczona liczba bramek! Tak w liczbach wygląda jeden z najbardziej wyczekiwanych Turniejów tego sezonu – Reiss Cup 2016! Drużyny niemal z całej Wielkopolski i województwa lubuskiego, zmierzą się na murawie wraz ze swoimi rówieśnikami!

Reiss Cup to największy w Polsce cykl turniejów sportowych dla dzieci, organizowany co roku przez Klub Sportowy Akademia Piłkarska Reissa oraz Fundację Piotra Reissa. W każdej edycji bierze udział około 6 000 dzieci, grających na co dzień w Akademii.

Co więcej, warto zaznaczyć, że tegoroczna edycja turnieju, zdecydowanie różni się od pozostałych. Z myślą o rodzicach młodych piłkarzy, organizatorzy przygotowali wyjątkowe konsultacje z ambasadorami Akademii: Martyną Nowak – psycholog reprezentacji Polski na Rio oraz Stanisławem Rydzewskim – jednym z najlepszych dietetyków sportowych w kraju.

Turniej z roku na rok przybiera coraz to większy format. Miło nam, że podczas tegorocznej edycji z wyjątkowych atrakcji mogą skorzystać nie tylko sami uczestnicy rozgrywek, ale i ich rodzice. Dzięki konsultacjom ze specjalistami z zakresu wsparcia, motywacji oraz prawidłowego żywienia najmłodszych adeptów sportu, turniej staje się jeszcze bardziej unikatowy. – dodaje patron klubu – Piotr Reiss. – To idealna okazja, aby poznać główne bodźce, które są odpowiedzialne za sukces młodych piłkarzy. 

Każda edycja Turnieju Reiss Cup to duża dawka sportowych emocji, zdrowa rywalizacja, mnóstwo strzelonych bramek oraz głośny doping kibiców. Zawody to nie tylko świetna zabawa dla całej rodziny, ale i niezastąpiona nauka gry według zasad fair play. Na wszystkich uczestników, ich rodziców oraz przybyłych gości, czekają m.in. gry i zabawy, konkursy, warsztaty tematyczne, prelekcje oraz wizyty gwiazd sportu.

Magdalena Rychlik

open-media