Pseudokibice Legii napadli nastolatków w Swarzędzu; są zarzuty

Dwaj mężczyźni, pseudokibice Legii Warszawa, 12 maja napadli w Swarzędzu nastolatków wracających po meczu do domów. Swarzędzcy i poznańscy policjanci, wraz ze stołecznymi funkcjonariuszami ustalili i zatrzymali agresorów. 

12 maja 2024 r. po meczu piłkarskim pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa wracający specjalnymi pociągami w kierunku stolicy sympatycy „wojskowych” napotkali w Swarzędzu grupę miłośników poznańskiej drużyny. Pseudokibice Legii postanowili zmusić nastolatków do oddania klubowych szalików i koszulek zastraszając ich. Po wszystkim wrócili do pociągu i odjechali w kierunku wschodnim.

Poszkodowani mieszkańcy Swarzędza zgłosili sprawę funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Swarzędzu. W działanie zaangażował się Wydział do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Poznaniu oraz KP w Swarzędzu. Policjantom dzięki materiału z monitoringu oraz znajomości środowiska kibicowskiego szybko udało się zidentyfikować dwóch sprawców biorących udział w rozboju. Dzięki temu, 22 maja, funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji zatrzymali w Warszawie dwóch mężczyzn.

Jak zaznacza Maciej Święcichowski z KWP w Poznaniu, jeden z zatrzymanych ma już na koncie zakłócanie imprezy masowej, kradzież rozbójniczą, bójkę i pobicie. Mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju i zostali objęci dozorem policyjnym. Przestępstwo, którego się dopuścili karane jest pozbawieniem wolności do lat 15.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Pseudokibice Legii napadli nastolatków
Pseudokibice Legii napadli nastolatków w Swarzędzu; są zarzuty
Pseudokibice Legii napadli nastolatków
Pseudokibice Legii napadli nastolatków w Swarzędzu; są zarzuty

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *