Przebudowa i nowe marki w ETC

Prace przy modernizacji centrum handlowego ETC idą pełną parą. Równocześnie trwa także pozyskiwanie najemców obiektu. W nowym ETC pojawią się marki niedostępne dotychczas w Swarzędzu jak Reserved czy Martes Sport.
Sieć salonów odzieżowych RESERVED oferuje asortyment odzieży oraz obuwia dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci i młodzieży wraz z szeroką gamą akcesoriów i dodatków. Sklep zajmie powierzchnię ok. 1.700 mkw. Drugą marką niedostępną dotychczas dla mieszkańców Swarzędza jest Martes Sport, który zajmuje się sprzedażą odzieży, obuwia oraz akcesoriów sportowych renomowanych marek. Jego powierzchnia w centrum wyniesie ponad 600 mkw.„ETC Swarzędz to galeria dedykowana mieszkańcom Swarzędza i okolic, dlatego dbamy by jej oferta była urozmaicona i spełniała zapotrzebowania klientów. Zapraszamy do współpracy firmy, których brakowało do tej pory w Swarzędzu i okolicach. Cieszymy się, że RESERVED i Martes Sport uzupełnią ofertę handlową centrum. Wkrótce poinformujemy o kolejnych ciekawych najemcach, którzy pojawią się w ETC” – mówi Marcin Juszczyk, członek zarządu Capital Park.
Przebudowa centrum postępuje zgodnie z planem. Duża część prac budowlanych została już wykonana. Generalny Wykonawca, firma DORACO, zakończył rozbiórkę dwóch hal i finalizuje prace demontażowe przy trzeciej hali. Wykonano także nowe fundamenty i wzmocniono elementy konstrukcyjne, które będą funkcjonowały w nowym budynku. Firma powoli przystępuje także do prac przy zadaszeniu obiektu oraz odtworzeniu i wykonaniu nowych miejsc parkingowych, których docelowo będzie aż 750. Równocześnie prowadzone są roboty ziemne związane z wykonaniem sieci wodociągowej oraz kanalizacji deszczowej.Otwarcie nowego ETC planowane jest w drugiej połowie 2017 roku. Jego powierzchnia wyniesie 20 tys. mkw., znajdzie się na niej 80 sklepów i punktów usługowych.
W zmodernizowanym centrum będą działały m.in. Intermarché, Pepco, CCC, Rossmann, Drogeria Natura, Empik, RTV Euro AGD, Top Secret, Yes i Organic Farma. Lokalnych najemców będą reprezentować m.in. sklepy Mine Wine, Kids OK, Prestige Obuwie, Biuro Podróży Jamajka, restauracja włoska Don Lucci czy kwiaciarnia Florist. W nowym ETC pojawią się również punkty usługowe tj. klub fitness, fryzjer, kosmetyka, pralnia oraz nowa, różnorodna oferta gastronomiczna.
Niezależnie od prowadzonych prac budowlanych, ETC Swarzędz funkcjonuje przez cały okres modernizacji. Na parkingu przed centrum działa miasteczko handlowe, w którym podczas remontu operuje blisko 30 punktów handlowych, usługowych i gastronomicznych.
W niezmienionej formule funkcjonuje supermarket Intermarche, klub fitness 2B Active, restauracja KFC oraz stacja paliw Shell. W wyznaczonej części budynku w lokalach tymczasowych działalność prowadzą również drogeria Rossmann, jubiler YES oraz sklep Euro ETV AGD. Miasteczko jest czynne od poniedziałku do soboty od godz. 10:00 do 21:00 oraz w niedzielę od 11:00 do 20:00, natomiast supermarket Intermarche nie zmienia zasad swojego funkcjonowania na czas modernizacji i jest do dyspozycji klientów od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 – 21:00 oraz w niedzielę od 9:00 do 20:00.

etc-swarzedz