Pracownicy swarzędzkiego Leroy Merlin posadzili ponad 2 tysiące drzew

Przeszło 2 tysiące sadzonek buka posadzili pracownicy swarzędzkiego marketu budowlanego Leroy Merlin w ramach projektu Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Sieć Leroy Merlin wraz z Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych realizuje projekt mający na celu ograniczyć skutki postępujących zmian klimatu. Jednym z działań jest sadzenie drzew. Sieć handlowa zamierza posadzić drzewa na obszarze 256 ha, co ma odpowiadać obszarowi zajętemu przez budynki sklepów i parkingi przy sklepach. Na ten moment sieć Leroy Merlin sfinansowała zakup i posadzenie drzew na obszarze 30,5 ha.

Również pracownicy swarzędzkiego Leroy Merlin włączyli się w akcję sadzenia drzew. 4 listopada 2021 roku, w Nadleśnictwie Czerniejewo, za Wrześnią, podjęli się wspólnego sadzenia drzew z leśnikami powierzchni dotkniętych klęską „Huraganu 100-lecia”. Przeszywający zimny wiatr oraz deszcz nie wystraszyły ochotników, dzięki którym posadzono ponad dwa tysiące sadzonek buka.

To kolejna ciekawa inicjatywa, w którą zaangażowali się pracownicy swarzędzkiego sklepu. Wcześniej pisaliśmy o akcji sprzątania okolic Jeziora Swarzędzkiego, podczas której zebrano ponad 250 kg śmieci.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *