Burmistrz Szkudlarek popiera Hołownię w wyborach na prezydenta RP

Burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek w wyborach na urząd prezydenta RP popiera bezpartyjnego kandydata Szymona Hołownię.

Informacja, która pojawiła się dzisiaj w mediach społecznościowych nie stanowi specjalnego zaskoczenia. Wcześniej poparcia Szymonowi Hołowni udzielili Bezpartyjni, z którymi burmistrz Szkudlarek współpracuje. Ruch Społeczno-Samorządowy Bezpartyjni – Wielkopolska to, jak stowarzyszenie pisze o sobie „organizacja dobrowolna, niezależna politycznie i wyznaniowo”. Powstało 7 kwietnia 2017 r. podczas Wielkopolskiej Konferencji Samorządowej „Obrona zasad samorządności – formy aktywnej organizacji”. Siedzibą stowarzyszenia jest Tarnowo Podgórne, a jego prezesem jest Tadeusz Czajka, Wójt Gminy Tarnowo Podgórne.

Już 7 kwietnia 2020 r. Bezpartyjni przedstawili taką deklarację:

Ruch Społeczno-Samorządowy Bezpartyjni – Wielkopolska udziela poparcia Panu Szymonowi Hołowni, kandydatowi na Prezydenta RP w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Uważamy, że program wyborczy tego kandydata jest najbardziej zbieżny z celami statutowymi naszej organizacji.

Deklarowana przez Pana Szymona Hołownię wizja rozwoju kraju, w której dobro człowieka, a nie partii politycznych, jest stawiane na pierwszym miejscu, najbardziej odpowiada standardom i oczekiwaniom członków oraz sympatyków Ruchu Bezpartyjni – Wielkopolska.

Teraz burmistrz Szkudlarek oficjalnie zadeklarował, że popiera Szymona Hołownię w wyścigu o fotel prezydenta RP. Poniżej wpis na Facebooku Bezpartyjnych. A aktualne wyniki naszej sondy prezydenckiej można sprawdzić TUTAJ (i zagłosować). 

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *