Pożar w restauracji Kresowa i dwóch bohaterskich mieszkańców

W poniedziałek, 24 maja 2021, miał miejsce pożar w restauracji Domowa Kuchnia Kresowa, na szczęście w pobliżu było dwóch bohaterskich mieszkańców osiedla.

Lokal, o którym mowa, zlokalizowany jest na osiedlu Raczyńskiego w Swarzędzu. W poniedziałek, około godziny 18:15 w restauracji Kresowa wybuchł pożar. Przyczyna pożaru związana jest najprawdopodobniej z kuchenką gazową.

Na miejscu interweniowała straż pożarna – byli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu, ale też z Państwowej Straży Pożarnej JRG 3 z Antoninka. Łącznie 5 pojazdów. W miejscu zdarzenia pojawił się również samochód pogotowia gazowego.

Jednak zanim pojawili się strażacy, opanować pożar pomogli mieszkańcy osiedla. Dwóch mężczyzn uzbrojonych najpierw w gaśnice samochodowe, a później w gaśnice stanowiące zabezpieczenie przeciwpożarowe restauracji rzuciło się na ratunek, zgłaszając wcześniej zdarzenie służbom. Panowie Bartosz Stawicki i Jakub Nowak – bo to o tych dwóch bohaterach z os. Raczyńskiego mowa – wykazali się sporą odwagą, ale i przytomnością umysłu. Dzięki ich interwencji udało się zapobiec większemu pożarowi i uratować mienie mieszkańców bloku, a może nawet i czyjeś życie.

Panowie, gratulujemy odwagi i cieszymy, że mamy w Swarzędzu takich sąsiadów! Dziękujemy!

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJPożar w restauracji Kresowa

Pożar w restauracji Kresowa

Pożar w restauracji Kresowa

 

 

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *