Koncert zespołu Klub Szyderców Bis: jednak przesunięty na inny termin

Ośrodek Kultury w Swarzędzu zaprasza na koncert zespołu Klub Szyderców Bis. Koncert miał się odbyć 30 maja 2021 r. o godz. 18:00 w sali kameralnej Ośrodka Kultury w Swarzędzu (ul. Poznańska 14, wjazd od ul. Jesionowej). Z powodów niezależnych od organizatorów koncert zostaje przesunięty na inny termin. Ośrodek Kultury poda informacje w przyszłości. 

Wejściówki na koncert dostępne są w Ośrodku Kultury w Swarzędzu. Liczba miejsc jest ograniczona.

Koncert „Śpiewamy Polskie Piosenki” zakłada wspólne z publicznością śpiewanie polskich piosenek, które zostały w pamięci słuchaczy. W repertuarze pojawiają się piosenki takich twórców jak Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta i wielu innych. Oprócz znanych polskich utworów, w repertuarze pojawiają się autorskie propozycje poznańskiego kabaretu, nawiązujące często do aktualnych tematów, nierzadko lokalnych (m.in. “Na Kaponierze”, “Zielony Poznań”, “Bież do Jeżyc”, itp.).

Klub Szyderców Bis to muzyczny kabaret literacki, działający aktywnie w Poznaniu od 2015 r. Formacja narodziła się przy okazji Wieczorów z Piosenką Nieobojętną, które odbywają się cyklicznie na poznańskich Jeżycach. Szydercy nawiązują do stylistyki i klimatu kabaretów dwudziestolecia międzywojennego, a sama nazwa jest nawiązaniem do kabaretu Klub Szyderców, który zawiązał się w 1932 r. w Poznaniu w kawiarni Pod Kaktusem przy Placu Wolności. Ów kabaret był jednym z najpopularniejszych, najbardziej rozbudowanych artystycznie i najbardziej kontrowersyjnych kabaretów poznańskich doby międzywojennej. Współczesny Klubu Szyderców Bis i ich piosenki można usłyszeć w poznańskich i ogólnopolskich rozgłośniach radiowych (Radio Poznań, Radio Emaus, Polskie Radio „Trójka”, Radio Kraków). Są laureatami Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Kabaretowej OSPA w Ostrołęce oraz konkursu piosenki w ramach festiwalu PAKA w Krakowie.

Skład osobowy: Dominika Dobrosielska, Przemek Mazurek, Michał Ruksza i Szymon Żurowski.

Szczegóły dotyczące koncertu dostępne są TUTAJ

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

Koncert zespołu Klub Szyderców
Koncert zespołu Klub Szyderców Bis: 30 maja w Ośrodku Kultury w Swarzędzu

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *