Potężny wzrost liczby zakażeń w gminie Swarzędz

Ostatni dzień października przyniósł szokujące informacje z Sanepidu – nastąpił potężny wzrost liczby zakażeń w gminie Swarzędz.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała o 363 mieszkańcach gminy Swarzędz zakażonych koronawirusem (dane na dzień 30.10., opublikowane 31.10.). Oznacza to potężny wzrost liczby zakażeń w gminie Swarzędz o przeszło 250 przypadków w stosunku do raportu wydanego dzień wcześniej. Do tej pory koronawirusa stwierdzono u 423 swarzędzan. Warto zauważyć, że spośród gmin powiatu poznańskiego, to właśnie gmina Swarzędz wiedzie prym w liczbie aktywnych przypadków, ale też w liczbie łącznych zarażeń pod początku prowadzenia badań. Drugą w kolejności, jeśli chodzi o aktywne przypadki jest gmina Komorniki (298), a dalej Dopiewo (253) i Kórnik (241). Od początku pandemii najwięcej zarażeń spośród gmin okalających Poznań, poza gminą Swarzędz, stwierdzono w Komornikach (335), w Dopiewie (276) i w Kórniku (266). W najnowszych danych publikowanych przez poznański Sanepid nie ma informacji na temat liczby hospitalizowanych osób. Jest natomiast informacja wskazująca ilu swarzędzan pokonało patogen – 58 mieszkańców naszej gminy to tak zwani ozdrowieńcy. Zgodnie z tymi danymi, 2 osoby zmarły w związku z zarażeniem koronawirusem.

Obecnie najmniej aktywnych przypadków jest w Stęszewie (52), a także w Murowanej Goślinie (61) i w Kleszczewie (67). Najmniej zarażeń od początku pandemii było w Puszczykowie (76) i w Kleszczewie (78).

Potężny wzrost zakażeń Swarzędz

Powiat poznański i Poznań

W powiecie poznańskim są obecnie 4075 aktywne przypadki COVID-19. Ta informacja pochodzi z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu i jest aktualna na dzień 31 października 2020 r. Zatem można przypuszczać, że w następnym raporcie powiatowego Sanepidu będziemy mieli do czynienia z kolejnym wzrostem zakażeń. Wszystkich zarażeń było do tej pory 4 588. W Poznaniu jest obecnie 5 242 aktywnych przypadków koronawirusa. Od początku prowadzenia pomiarów zarażonych było już 6062 poznaniaków.

Potężny wzrost zakażeń Swarzędz

Wielkopolska

Dane pochodzące z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, aktualne na dzień 31 października 2020 r. pokazują skalę pandemii w regionie. W Wielkopolsce są obecnie 23 233 aktywne przypadki zakażeń koronawirusem. Do tej pory zaraziło się 35 580 osób. 798 osób jest poddanych hospitalizacji. Liczba osób wyleczonych wynosi teraz 11 735 Wielkopolan. 612 osób zmarło.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *