Kolejny wzrost liczby zakażeń COVID-19 w gminie Swarzędz

Liczba aktywnych przypadków koronawirusa przekroczyła setkę i wynosi 102 – oznacza to kolejny wzrost liczby zakażeń COVID-19 w gminie Swarzędz.

Według danych przekazanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu, w gminie Swarzędz nastąpił kolejny wzrost liczby zakażeń COVID-19. Dane aktualne na dzień 29 października 2020 r. wskazują, że obecnie mamy do czynienia ze 102 aktywnymi przypadkami zarażenia. Od początku pandemii, w gminie Swarzędz odnotowano 167 zarażeń. 4 swarzędzan jest hospitalizowanych. 1 osoba znajduje się w izolatorium, a 97 w izolacji domowej. 63 mieszkańcom gminy udało się pokonać wirusa, 2 jednak zmarły.

Powiat poznański

Zgodnie z przedstawionymi przez Sanepid danymi, również w całym powiecie poznańskim odnotowano wzrost liczby aktywnych przypadków. Obecnie 868 mieszkańców powiatu zmaga się z koronawirusem. Od początku badań COVID-19 stwierdzono u 1 358 osób. 27 mieszkańców gmin wokół poznania jest hospitalizowanych, 4 znajdują się w izolatorium, a 837 w izolacji domowej. 470 osób przezwyciężyło zarażenie patogenem, 20 natomiast zmarło.

Wśród gmin w powiecie, Swarzędz cały czas dzierży niechlubną palmę pierwszeństwa, jeśli chodzi o liczbę aktywnych zakażeń (102). Dalej jest gmina Kórnik (83) i Komorniki (82). Nie inaczej jest w przypadku zakażeń od początku pandemii – tu też liderem jest gmina Swarzędz (167), a potem Komorniki (133) i Kórnik (114).

Z kolei najmniej aktywnych przypadków pośród gmin powiatu poznańskiego jest w gminie Kostrzyn – 17. Najmniej przypadków od początku pandemii stwierdzono wśród mieszkańców Puszczykowa (30).

Poznań

W Poznaniu liczba aktywnych przypadków wzrosła do 1 576. Liczba osób, u których od początku stwierdzono COVID-19 to 2 418. 75 poznaniaków jest poddanych opiece szpitalnej. 14 osób znajduje się w izolatorium, a 1 487 w izolacji domowej. 773 mieszkańcy stolicy regionu, to tak zwani ozdrowieńcy. 69 poznaniaków zmarło.

Wiele wskazuje, że musimy się przyzwyczaić do rosnących liczb zakażeń. Większość (około 80%) zakażenie przechodzi bezobjawowo lub skąpoobjawowo. Pozostałe 20% ciężko doświadcza koronawirusa. Dlatego, jeśli to tylko możliwe, stosujmy się do zaleceń sanitarnych. Dbajmy o siebie i o innych.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

wzrost zakażeń COVID Swarzędz

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *