Podium znowu dla swarzędzanek

Kolejne w tym roku zawody Nordic Walking z cyklu imprez o Koronę Zachodu Polski odbyły się 28 września w Rożnowicach k. Rogoźna. Trasa marszu na 5 i 10 km NW oraz biegu przełajowego przebiegała leśnymi drogami i ścieżkami Puszczy Nadnoteckiej. Start i meta znajdowały się na terenie  Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień MONAR w Rożnowicach, którego  mieszkańcy zadbali o stronę organizacyjną imprezy i doskonały posiłek po zawodach.

Zawody w Rożnowicach zakończyły się kolejnym sukcesem mieszkanek Swarzędza, które w swojej kategorii w marszu na 5 km zajęły 2 pierwsze miejsca. Danuta Choryńska zajęła pierwsze miejsce, a Wanda Dembowiak drugie. Tutaj trzeba przypomnieć, że przed dwoma tygodniami Danuta Choryńska została w swojej kategorii mistrzynią Polski w marszu na 5 km.

Nordic Walking jest dyscypliną sportu nadzwyczaj szybko się rozwijającą, w której startować mogą osoby w różnym wieku, a dla  miłośników marszów z kijami, których nie pociąga sportowa rywalizacja organizowane są w czasie każdych zawodów marsze rekreacyjne. Zawody Nordic Walking zaczęto organizować w naszym kraju przez kilkoma laty. Były to marsze o Koronę Wielkopolski, Puchar Bałtyku i Puchar Pomorza Zachodniego, gdyż na terenach Polski zachodniej i północnej Nordic Walking najbardziej i najszybciej się rozpowszechnił. W tym roku na terenie całego kraju rozgrywane są imprezy o Korony Zachodu, Wschodu, Północy i Południa Polski. Odbyły się również wspomniane mistrzostwa Polski i Europy.

Do końca rozgrywek o Koronę Zachodu Polski zostały jeszcze marsze w Pleszewie 9 listopada, a w klasyfikacji ogólnej cyklu obie swarzędzanki zajmują w swojej kategorii 2 pierwsze miejsca. Warto dodać, że w zawodach w Rożnowicach doskonale spisał się w swojej kategorii w marszu na 5 km Janusz Skorupski zajmując miejsce tuż za podium, gdyż był czwarty.

 

One thought on “Podium znowu dla swarzędzanek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *