Podatek od nieruchomości 2022 – do drzwi zapuka urzędnik z ratusza

Jako że mamy początek nowego, 2022 roku, ponownie będziemy musieli opłacić podatek od nieruchomości. Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu rusza z akcją doręczania listów z wymiarem podatku.

Jakiej wysokości zapłacimy podatek od nieruchomości za 2022 rok? Przekonamy się niebawem, bowiem rusza akcja doręczania listów z wymiarem podatku. Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu informuje, że od 20 stycznia pracownicy swarzędzkiego ratusza ruszą po mieście i po gminnych sołectwach. Akcja doręczania listów może potrwać do 28 lutego 2022 roku.

Jak na zaznacza Urząd: „Takiej wizyty z pewnością nie należy się obawiać, gdyż wszyscy upoważnieni pracownicy urzędu, a także sołtysi wyposażeni będą w środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki), a także specjalne identyfikatory. Ponadto wizyta odbywa się na świeżym powietrzu lub na klatce schodowej. Ogromnym atutem, poza sporymi oszczędnościami dla gminy, jest dostarczenie informacji o wysokości podatku za 2022 rok w całkowicie bezpieczny sposób bez konieczności wychodzenia z domu na pocztę i oczekiwania w długich kolejkach.”

Wielu z nas przecież pracuje, ma różne obowiązki i urzędnik może nie zastać nikogo w domu. Co się wówczas stanie? UMiG uspokaja: „Gdyby zdarzyło się jednak, że pracownik nie zastanie Państwa w domu, z pewnością próba dostarczenia zostanie powtórzona kilkukrotnie, a dopiero potem list zostanie nadany na poczcie.”

Co bardzo istotne, za dostarczenie listu nie ponosimy żadnych opłat. Ponadto nie są one pobierane w związku z samym doręczeniem decyzji, na uiszczenie podatku będziemy mieli odpowiednio więcej czasu.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Podatek od nieruchomości 2022

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *