Linia 416 jest przygotowana, ale nadal brakuje kierowców: termin nieznany

Linia autobusowa 416 jest przygotowana do rozpoczęcia kursów, jednak cały czas brakuje kierowców, by móc ją uruchomić.

O linii 416 pisaliśmy już wielokrotnie. Nowa linia autobusowa 416, obsługiwana przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu, miała połączyć Poznań z Gruszczynem – od przystanku na ul. Mogileńskiej, poprzez Antoninek, poznański Zieliniec, by kursując za Jeziorem Swarzędzkim docierać do Gruszczyna. W 2022 roku Swarzędz miał partycypować w kosztach funkcjonowania linii – koszt od września do końca roku miał wynosić 260 tys. zł, z czego 231 tys. pokrywałby Poznań.

Niestety, do dzisiaj żaden z kursów, które miałby być realizowane minibusami, się nie odbył. Radio Poznań poprosiło o wyjaśnienie rzecznika prasowego Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu, Bartosza Trzebiatowskiego, według którego, to brak kierowców stoi na przeszkodzie w uruchomieniu kursów:

– To jest linia minibusowa 416. Jest już zawarte porozumienie między Poznaniem a Swarzędzem. Tutaj jej uruchomienie jest uzależnione od zdecydowanej poprawy, jeśli chodzi o kryzys dostępności kierowców. Ta linia jest przygotowana, natomiast jeszcze nie ma terminu jej wdrożenia.

ZTM cały czas stara się utrzymać funkcjonowanie już otwartych i działających linii, stąd w wyniku braku kierowców, poszkodowane są nowe połączenia. Jak zaznacza Radio Poznań, w poznańskim MPK brakuje około stu kierowców, a od sierpnia do listopada nie odbyło się cztery i pół procenta zaplanowanych kursów.

Zatem wszyscy zainteresowani nowym połączeniem muszą dalej czekać – termin uruchomienia linii 416 jest niestety nieznany.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Linia 416 jest przygotowana
Linia 416 jest przygotowana, ale nadal brakuje kierowców: termin nieznany. Fot. poznan.pl.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.