Pijany kierowca spowodował kolizję, uciekał pod prąd, jechał kradzionym autem

Mężczyzna prowadził samochód pod wpływem alkoholu i spowodował kolizję, pijany kierowca uciekał drogą pod prąd z miejsca zdarzenia i doprowadził do następnego zderzenia. Okazało się, że jechał kradzionym autem i był poszukiwany. Został zatrzymany przez policjantów ze Swarzędza.

W Paczkowie, 18 stycznia doszło do kolizji drogowej. Powiadomieni o tym fakcie zostali policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu. Prowadzący Fiata Seicento, który uszkodził samochód marki Nissan uciekł z miejsca zdarzenia. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez świadków Fiat Seicento ruszył w kierunku Wrześni. Podążający za nim policjanci natrafili na zderzenie trzech pojazdów na drodze krajowej – kierujący Fiatem Seicento jechał pasem do jazdy w przeciwnym kierunku. Jadąc „pod prąd” wymusił na innych uczestnikach ruchu nagłą zmianę pasów, co doprowadziło do kolizji.

27-letni kierowca porzucił auto jeszcze w Paczkowie i uciekał w kierunku pobliskiego pola. Sprawcę wypadku zatrzymał jeden ze świadków, który widząc uciekającego kierowcę ruszył za nim w pościg. Chwilę później policjanci zatrzymali uciekiniera.

Zgodnie z informacją przekazaną przez policję – kierowca był pijany (miał ponad 2 promile alkoholu we krwi), a kolizję spowodował kradzionym autem. Jakby tego było mało nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem i był poszukiwany przez policję.

27-latkowi postawiono zarzuty kradzieży pojazdu oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym będąc w stanie nietrzeźwości. Trafił do aresztu na 3 miesiące. Grozi mu kara do 8 lat więzienia. Jak podkreśla policja, w wyniku tych zdarzeń nikt nie został ranny.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

/Fot. Komenda Miejska Policji w Poznaniu/

Pijany kierowca spowodował kolizję

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *