Piesi skorzystają z tunelu w Kobylnicy od czwartku 30 listopada

Już od czwartku, 30 listopada, piesi skorzystają z nowego tunelu pod torami w Kobylnicy. Kierowcy muszą poczekać, ale pojadą tunelem jeszcze w tym roku.

30 listopada 2023 roku nastąpi zmiana organizacji ruchu w Kobylnicy. Przejście przez przejazd kolejowy w ciągu ul. Swarzędzkiej zostanie całkowicie zamknięte dla pieszych. Od tego dnia piesi będą mogli korzystać z tunelu. Pojazdy będą mogły, tak jak dotychczas, przejechać na drugą stronę przejazdu kolejowego objazdem przez ul. Polną i ul. Krótką do ul. Dworcowej i dalej do przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Szkolnej. Schemat przejazdu dostępny jest TUTAJ.

Zmiana organizacji ruchu wynika z prac budowlanych prowadzonych w ramach przedsięwzięcia „Budowa wiaduktu kolejowego/tunelu drogowego w ul. Swarzędzkiej w Kobylnicy w ciągu drogi powiatowej nr 2407 Koziegłowy – Swarzędz w zamian za likwidację przejazdu kolejowo-drogowego kat. A w km 7,532 linii kolejowej nr 353” realizowanego w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap III”.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Piesi skorzystają z tunelu w Kobylnicy
Piesi skorzystają z tunelu w Kobylnicy od czwartku 30 listopada. Fot. Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *